Ana sayfa Mobil Instagram Dolandırıcılarının Yeni Yöntemine Dikkat Edin!

Instagram Dolandırıcılarının Yeni Yöntemine Dikkat Edin!

108
0
PAYLAŞ

Instagram dolandırıcıları son zamanlarda izlediği kurnaz yöntem sayesinde birçok kullanıcının hesabını hackleyerek, sms ile gönderdikleri bağlantı sayesinde kişileri ağına düşürerek banka kartı, kredi kartı ve birçok bilgilere ulaşabiliyor. Bu yöntemden nası korunacağınız ise yazımızda gizli.

Son zamanlarda popüler hale gelen uygulamaların başında gelen Instagram’da yaşanan dolandırıcılık numaraları birçok kullanıcının zor durumda kalmasına neden oldu. Özellikle popülerliği her geçen gün giderek artan ve Dünya üzerinde 1 Milyara yakın kullanıcı sayısına ulaşarak bu alanda dikkatleri üzerine çeken Instagram’da gelen bir mesajdan sonra hesabınız dolandırıcıların eline geçebilir.

Dolandırıcı olanların özelikle Instagram’da oldukça fazla popüler olan kişilerin hesaplarına göz diktiği ve bu sayede hesapları kendi kontrollerini aldıklarını gelen şikayetlerden sonra sizlere belirtmek istiyoruz.

Cep telefonunuza gelen Instagram mesajıyla alakalı olan SMS’in son günlerde birçok kullanıcıya ulaştırılmasından sonra birçok kişinin popüler olan hesapları dolandırıcıların eline geçmiş durumda.
Instagram’da başlattıkları bu sistem ile hesapları ellerine geçiren dolandırıcılar sizlerin adına paylaşım yaparak bu konuda sıkıntıya düşmenize neden oluyor. Bu yüzden gelen cep telefonu mesajı sizleri yanıltmasın.

Dolandırıcıların geliştirdiği sistemde sizlere ilk olarak 0850’li bir numaradan SMS gönderilmektedir. Gönderilen bu SMS’in içerisinde isminiz ve Instagram hesabınıza ait olan kullanıcı adı altında belli kuralları ihlal ettiğiniz ve bu yüzden hesabınızın kapanacağına dair bir bilgi yer almaktadır. Hesabınızın kapanmaması adına sizlere bir link gönderen Dolandırıcıların bu gönderdiği linke tıklamanız durumunda size ait olan Instagram hesabınız artık dolandırıcıların eline geçmiş oluyor. Bu yüzden böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına size gelen SMS içeriğinde bulunan hiçbir linke tıklamamanızı sizlere öneriyoruz. Aktivasyon bağlantısı adı altında gönderilen bu SMS aldığınız zaman numarayı engelleyerek sizlerde sorunu ortadan kaldırmış olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK