Instagram’ın Yeni Yıldaki Hedefleri Belli Oldu! Uygulamaya Yeni Özellikler Geliyor!

Instagram’ın Yeni Yıldaki Hedefleri Belli Oldu! Uygulamaya Yeni Özellikler Geliyor!

Instagram 2022 yılına hızlı girmek istiyor. Yeni yıl girmeden birçok müjdeyi verdi. İşte 2022 yılında Instagram'ın hedefleri!

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, yeni yıldaki hedeflerini belirledi. Gelen haberlere göre 2021 yılında olan sorunlar, 2022 yılında tamamen sona erecek. Ayrıca Tiktok uygulaması ile mücadele veren Instagram, rakibini yeni yılda geride bırakmak istiyor. Bunun için yeni yılda bazı planları uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Buna ek olarak çocuklara da yeni yılda müjde geliyor. Instagram, hem çocukları hem de onların velilerini sevindirecek bir haberi duyurdu. Peki 2022 yılında Instagram hangi değişiklikleri hayata geçirecek? Yeni Yılda Instagram kullanıcılarını neler bekliyor? İşte Instagram’ın yeni yıldaki hedefleri!

Video Alanında Yeni Gelişmeler Olacak!

Fotoğraf ve video paylaşma platformu olan Instagram, bu alanda en büyük rakibi olan Tiktok uygulaması ile mücadele etmeye devam ediyor. Tiktok uygulamasının hızla büyümesi ve kullanıcı sayısının artması Instagram yöneticilerini harekete geçirdi. Alınan karara göre 2022 yılında Instagram’ın video bölümü büyüyecek ve video paylaşımı iki katına çıkacak. Bunun için video formatları çeşitli hale getirilecek, video çekme ve paylaşma kalitesi yükseltilecek, içerik üretim araçlarının sayısı artırılacak. Bu gibi yenilikler ile Tiktok uygulamasını ile yarış halinde olunacak. Ayrıca video alanında yaşanacak gelişmeler, Instagram fenomenlerini de sevindirecek. Çünkü hayranlarına daha çeşitli şekilde video sunabilecekler. Bu da doğal olarak onların ekonomik anlamda güçlenmelerine yardımcı olacak. 

Video Alanında Yeni Gelişmeler Olacak!

Yeni Yılda Çocuklar İçin Instagram Geliyor!

Sosyal medya her zaman faydalı içerikler ile dolu olmayabiliyor. Çocuklar için pek çok zararlı içerik paylaşan kişiler sosyal medya platformlarında boy gösteriyor. Ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın bu kişilerden çocukları korumak her zaman mümkün olmuyor. Instagram yöneticileri bu konuda çalışmalar yaptı yeni yılda çocuklar için Instagram uygulamasını hayata geçirmeyi planladı. Bu sayede tüm çocuklar sosyal medya kullanırken güven içinde gezinti yapabilecekler. Çocukların anne ve babaları ise kendilerini daha rahat hissedebilecekler. 2022 yılında gelmesi beklenen bu özellikler için ise henüz net bir tarih verilmedi. Yeni özelliklerin ne zaman geleceğini hep birlikte göreceğiz.

Yeni Yılda Çocuklar İçin Instagram Geliyor!

Etiketler

Sosyal Medya