Ana sayfa Mobil instagram Kaydet Özelliği Geliyor!

instagram Kaydet Özelliği Geliyor!

226
0
PAYLAŞ

Instagram’da bir yeni özellik daha kullanıcılarla buluşuyor. Sosyal medya platformları arasında zirvede olmak isteyen instagram, şimdi de beğenilen paylaşımlar için önemli bir özelliği getirdi. Takipçilerinizin ya da öne çıkanlar arasında beğendiğiniz paylaşımları artık “Save/Kaydet” butonu aracılığı ile kaydetme imkanına sahip olacaksınız. Yani videoları ve resimleri artık kullandığınız cihaza kaydetmek için farklı yöntemler kullanmanıza gerek kalmayacak.

ABD’de Aktif Oldu!
Özellik şu an instagram 10.2 güncellemesiyle birlikte ABD’de aktifleştirildi. Bir nevi test sürüşünü yapan ABD’nin ardından tüm ülkelere bu özellik gelecek. Türkiye’de bu özellikten faydalanabilecek. Güncelleme yapılması gereken uygulama, güncellendikten sonra kaydet butonunu entegre ediyor. Görüntülediğiniz paylaşımın sağ alt kısmında kurdeleyi anımsatan bir buton yer alacak. Bu butonu kullanarak işlemi tamamlayabileceksiniz.

Kaydedilenler Menüsü Entegre Edildi!
Kaydet butonunu kullanıp kaydettiğiniz paylaşımlar cihazlara mı kaydedilecek diye düşünebilirsiniz. İlk bakışta biz de bu şekilde sanmıştık fakat instagram kaydedilenlere ulaşmak için de özel bir sayfa hazırlamış. Uygulamayı açtığınızda kaydedilenler alanı mevcut olacak. Bir nevi galeri gibi. Burada tüm kaydettiğiniz ürünler yer alacak. Uygulama telefonunuzda var olduğu sürece telefonunuza kaydetmiş sayılacaksınız. En büyük avantajı ise farklı cihazlardan oturum açarak yine kaydettiklerinize ulaşabileceksiniz.

Kota Harcamayacak!
Telefona tamamen indirmek yerinde kaydetmek istediğiniz paylaşımları instagram kaydedilenler alanına sürüklemesi, bir anlamda size kota dostu olarak yarar sağlayacak. Çünkü download işlemi gerçekleşmeyecek. Kaydet butonu, paylaşımı etiketleyerek kaydedilenler menüsüne alacağı için orada paylaşanın bilgileri ile birlikte yerini alacak. Böylece internet paketinizden ek kota harcanmayacak.

BİR CEVAP BIRAK