Ana sayfa Sosyal Medya Instagram Kullanıcıları Üzecek Güncelleme Başladı!

Instagram Kullanıcıları Üzecek Güncelleme Başladı!

113
0
PAYLAŞ

Instagram beğeni sayısıyla ilgili yapılacak olan güncelleme resmen başladı. 3 ay önce duyurusu yapılan haberle birlikte milyonlarca Instagram kullanıcısı üzülmüştü. Geçtiğimiz dönemde henüz resmi bir şekilde uygulamada yürürlüğe girmemiş olan bu sistem, bugün itibarıyla 7 farklı ülkede uygulanmaya başladı.

Instagram Beğeni Sayısı Gizleniyor!

Instagram, söz konusu duyuruyu yaptığında beğeni butonunun ortadan kaldırılmyacağını, sadece beğeni sayılarının gizleneceğini belirtmişti. Anlık olarak Twitter’da gündemdeki en yüksek konu Instagram güncellemesi oldu. Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram, kendi hesabıyla Twitter’da açıklama altına imza attı.

Instagram tarafından yapılan ilk açıklamada, bu güncellemeden belirli ülkelerde yaşayan kullanıcıların etkilendiği ifade edildi. Bazı kişilerin toplam beğenilerini ve video görüntülenmelerini gizleyen bir test yaptıklarını ifade eden Instagram yetkilileri, Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda’da güncelleme yapıldığını söyledi.

Ardından 2. bir açıklama yapma gereksinimi duyan Instagram, güncelleme nedenini duyurdu. Instagram kullanıcılarının “kişilerin beğeni sayılarına” göre değil paylaşılan fotoğraflara ve videolara odaklanmalarını istediklerini belirterek; kişilerin kaç beğeni aldıklarının görülmeyeceğini fakat kendi beğeni sayılarının sadece kişinin kendisine gösterileceğini ifade ettiler.

Herkese mi Geliyor?

Şuanda belirtilen ülkeler haricinde diğer ülkelerde Instagram normal bir şekilde kullanılıyor. Eğer pilot uygulama sonuç verirse, tüm dünya ülkelerinde genel bir güncelleme yapılacaktır.

BİR CEVAP BIRAK