Ana sayfa Sosyal Medya Instagram’da Mağdur Kullanıcıya Ceza Yetkisi Verilecek!

Instagram’da Mağdur Kullanıcıya Ceza Yetkisi Verilecek!

92
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz hafta saatler boyunca çöken en sık kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, kullanıcılarını korumak için yeni bir özellik getirme amacıyla çalışmalara başladı.

Kendi platformu üzerinde insanlara rahatsızlık veren kişileri cezalandıran şirket, kullanıcı engelleme mevzusundaki cezaların daha caydırıcı olmasını istediği için bu konuya bir güncelleme getirecek.

Sistem Değişecek

Instagram’ın “sanal zorbalık” için yapacak olduğu yapay zeka, mağduriyet yaşayan bir Instagram kullanıcısının, kendisine mağduriyet yaşata diğer kullanıcıya ceza vermesini sağlayacak.

Mevcut olarak kullanılan gölge yasaklama sistemi, bundan sonra bireylerin kullanımına da açılacak. Instragram’ın gölge yasaklama sistemi gereğinden fazla etiket kullanımı yaparak spam oluşturan, toplulukları rahatsız eden içerikli paylaşmakta olan bireylerin diğer insanlarla olan iletişimini ortadan kaldırıyor.

Bu engellemeden dolayı ilgi kişilerin yasağı aldıktan sonraki hiçbir paylaşımı aramalarda kimseye görünmüyor, ana sayfaya düşmüyor.

Bunun anlamı şu: Eğer bir kişi sizin hesabınızı kısıtlarsa, sizin o kişiye ait olan bir fotoğrafa yaptığınız yorum veya onunla ilgili paylaştığınız bir içerik, sadece kendinize ve o kullanıcıya gözükecek. Sizin yorumunuz veya içeriğiniz başka hiç kimse tarafından, ilgili profilde, görünmeyecek. Hesap sahibinin profilinde, bir nevi, ambargo yemiş olacaksınız ve bu durumdan herkes etkilenecek.

BİR CEVAP BIRAK