Ana sayfa Otomobil Intel Otomobil İşlemcisi Üretti!

Intel Otomobil İşlemcisi Üretti!

102
0
PAYLAŞ

Dünya’nın en büyük yarı iletken üreticisi ABD’li teknoloji devi İntel, gözünü kararttı ve artık otomobiller için işlemci üretmeye karar verdi. İlk parti üretimini Dünya’ca ünlü bir markaya yapacak olan İntel, bu firmanın adını ise sır gibi saklıyor. Yeni nesil akıllı otomobiller için, işlemci üretecek İntel, artık akıllı telefon ve tabletlerden sonra akıllı otomobillerin de vazgeçilmezi olmaya aday gibi görünüyor. A3900 ise akıllı otomobiller için üreteceği ilk işlemci olma özelliğini kazanacak. Bundan sonraki seriler ise, talep gelmesi halinde ek fonksiyonları ile birlikte firmalara sunulacak.

Otomobil dünyasının önemli aktörlerinden olan Opel, Wolkswagen, Porshe, Citroen ve Ford gibi markalar artık yeni nesil modellerinde özellikle elektrikli araç segmentinde akıllı uygulamalar kullanmak istiyor. Bu uygulamaları ise, üretmesi an meselesi olan İntel, ilk üretimi olan A3900 ve A3900i ile karşılamak istiyor.

Yeni uygulamaların ne olacağı ve akıllı otomobillerin, mevcut otomobillerden farklı hangi senkronizasyonları barındıracağı bilinmemekle birlikte, bu olay, otomobil kullanıcılarını da hayli heyecanlandırmış durumda. 2017’de satışa sunulması planlanan bu çiplerin, otomobillere entegresi ise 2020’yi bulabilir. Bu da demek oluyor ki, artık 2020’den sonra akıllı otomobilleri ve yeni fonksiyonları kullanmış olacağız. Bu durumun fiyatlara ne kadar etki edeceğini ise, önümüzdeki yıllar ve kullanılacak fonksiyonlar gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK