Ana sayfa Mobil iOS 10 Beta 7 Yayınlandı!

iOS 10 Beta 7 Yayınlandı!

119
0
PAYLAŞ

Apple, IOS güncellemelerini arttırdı. 10.2 Beta sürümlerini ard arda yayınlayan Apple, an itibarı ile IOS 10.2 Beta 7’yi duyurdu. Güncellemenin ardındaki nedenlerden birinin patlamaya karşı güvenlik olduğu bildiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın da patlamaya karşı sorunlarının olduğuna yönelik bilgiler gelmeye başlamıştı. Apple yazılımsal olarak böyle bir durumun olmasına engel olmak istiyor. IOS 10 Beta 7 güncellemesinin ana sebeplerinden biri de bu olabilir.

Tabi sadece güvenlik bazında bir güncelleme değil. Apple, her yeni güncellemede mutlaka telefona renk katacak özellikler de sunmadan geçmiyor. Yeni sunulan Beta 7 sürümü ile iPhone 6 kullanıcılarına ise özel bir değişiklik geldi. Pil sorununa ilişkin sorunun çözümüne ilişkin yazılımsal bazı değişiklikler olduğu aktarıldı. Bu pil sorunu bataryanın %30’un üzerindeyken bir anda yüzde sıfıra düşmesi ve telefonun kapanması gibi bir sorun oluşuyordu. Apple bu sorunu bu güncelleme ile çözmüş olduğu iddia ediliyor.

Yenilikler Kapıda!
Tabi bir çok IOS kullanıcısı özelliklere eklenecek detayları merak ediyor. Fakat IOS 10 Beta 7’de bu konu biraz kısır kalmış durumda. Mutlaka ufak tefek göze çarpan yenilikler olacaktır fakat bunu farketmeniz kolay olmayacak. Çünkü güncellemenin asıl hedefi pil sorunlarına ilişkin problemleri ortadan kaldırmak. Apple bu sorunu çözebilmiş mi bunu zaman gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK