Ana sayfa Mobil IOS 10 Sorunları ve Çözümleri

IOS 10 Sorunları ve Çözümleri

91
0
PAYLAŞ
IOS 10 Sorunları ve Çözümleri
IOS 10 Sorunları ve Çözümleri

iPhone 7 ile birlikte hayatımıza giren IOS 10 pek çok sorunu da beraberinde getirdi. IOS 10 sorunları kullanıcılar tarafından sürekli tartışılıyor. Bu sorunlar kimi zaman çok ciddi boyutlara gelerek kullanıcının telefon kullanmasını etkiliyor. Her yazılımın yanlışları ve eksik yönleri olduğu gibi IOS 10’unda kullanıcılar tarafından memnun kalınmadığı pek çok yönü var.

IOS 10’un Telefon Tarafından Güncellenemiyor Olma Sorunu

Bazı kullanıcılar yeni güncellemeyi indiremediğini söylüyor. iPhone 4S ve bu modelin altı olan telefonlar IOS 10 özelliğini kabul etmiyor. iPad Mini 1 ve iPad 2 de bu cihazlara dahil durumda.

IOS 10 Kurulumunda Kilitlenme Sorunu

Çoğu kullanıcı kurulum yaparken telefonun donduğunu söylüyor. Bu durumda da telefon açılana kadar “Home Butonu” ile güç düğmesine uzun süre basılması gerekiyor.

IOS 10 Bataryanın Hızlı Tükenme Sorunu

Kullanıcılar yeni güncellemenin çok fazla şarj tükettiğini söylüyor. Ancak bunun başka sebepleri de olabilir. Ayarlar kısmından “Genel” bölümüne basıp “Arka Plan Uygulama Yenile” adımlarını takip ederek güncellenen uygulamaları kapatıyorsunuz. Ayrıca kullandığınız başka uygulamalar ve farkında olmadığınız şeyler de bataryayı hızlı tüketiyor olabilir. Bunun için “Ayarlar” kısmından “Batarya” bölümüne bakarak en çok şarj tüketen uygulamaları görebilirsiniz. Aynı zamanda ekran parlaklığını azaltarak ve hücresel veriyi kapatarak da büyük oranda enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Güncelleme Sonrası Aşırı Isınma Sorunu

Güncelleme sonrasında diğer uygulamaların da güncellemesi devam ettiği için cihazdaki aşırı ısınma normaldir. Bütün güncellemeler bittikten sonra bu sorun ortadan kalkacak. Ancak ısınma sürekli ve devamlı ise Apple Müşteri Desteği’ne başvurmanız gerekiyor.

IOS 10 Wifi ve Bluetooth Sorunu

Böyle bir sorunda yapılması gereken şey ağ ayarlarını sıfırlamak. Bunu ise “Ayarlar” menüsündeki “Genel”, “Sıfırlar”, “Ağ Ayarlarını Sıfırla” bölümlerini takip ederek yapabilirsiniz. Çözüme kavuşturamadığınız diğer sorunlarda ise müşteri hizmetlerine bağlanarak sorununuzu giderebilirsiniz.