Ana sayfa Teknoloji iOS 10’dan iOS 9’a Geri Dönme

iOS 10’dan iOS 9’a Geri Dönme

74
0
PAYLAŞ

iOS 10’dan iOS 9’a Geri Dönme. iOS 10’dan iOS 9’a Nasıl Geri Dönüş Yapılır?

Kullanıcılar iOS 10’u merakla bekledi. Apple ise bu sürümü bir konferansla tanıttı. Teknoloji de hızlı değişim kaçınılmazdır. Kullanıcıların bir kısmı bu değişime ayak uydurmakta zorluk yaşarken diğer bir kısmı ise bir üst sürümleri ya da bir üst modelleri heyecanla beklemektedir. Ve her yenilik özellikle gençler arasında değişimi de zorunlu kılmaktadır. Ancak verilen bu hızlı kararlar zaman zaman geri dönüş isteğini de doğurabilmektedir. Geri dönüşler imkansız olmasada özellikle sürümlerde,bazı zorluklara neden olabilmektedir.

iOS kullanıcılarının bir kısmı da bu sorunlarla karşılaştı. iOS 10’dan 9’a geri dönmek isteyen kullanıcılar var. Kimileri için bu süreç biraz zor olmuş olabilir. Ancak kesinlikle imkansız değildir.

Apple’nın şimdiye kadar tanıttığı en büyük sürümü İos 10’dur. İnsanlar teknoloji söz konusu olduğunda aceleci davranmaktadır. Kullanıcılar merak ve deneyimleme isteklerinden ötürü hızlı bir şekilde iOS 10’a geçmiştir. Ancak çoğu kişi beklediğini alamayınca, sonuçlardan da memnun kalmamıştır. Şartlar çoğu kullanıcıyı iOS 9’a geçmeye zorlamaktadır. Kullanıcılar işte bu hususta zorlanabilmektedirler. 155

iOS 10’dan iOS 9’a Dönmenin İki Yolu Var

Karşılaşılan bu sorunda söz konusu iki çözüm yolu mevcuttur. İlk seçenek çok fazla tercih edilmemektedir. Kullanıcıların gözü ise bayağı korkmaktadır. Bu yöntem komple geriye dönüş yani tüm ayarları sıfırlamaktır. Ancak hayatımızın büyük bir alanını kapsayan cihazlarımızı sıfırlamak pek çekici gelmeyebilir. Birçok bilgi , anı, not vs.’nin çöpe gitmesi söz konusudur. Unutumamalıdır ki korkacak bir şey yok çünkü uygulamaları silip verileri koruyan temizleme yöntemi mevcuttur. 71

Kullanıcılar gelgitler yaşayabilmektedir. Her iki yöntemde de avantaj ve dezavantajlar bulunmaktadır. Temiz geri yüklemede sürüm düşürüldüğü takdirde uygulamaların istenilen düzeyde çalışmaması sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Kullanıcılar kendileri için en avantajlı olan seçeneğe eğilmelidir.

 

BİR CEVAP BIRAK