Ana sayfa Mobil iOS 13’ün Son Beta Sürümü de Yayında!

iOS 13’ün Son Beta Sürümü de Yayında!

56
0
PAYLAŞ

Apple’ın oldukça fazla yeni özelliğe sahip işletim sistemi olan iOS 13’ün geliştiriciler için olan Beta 3 versiyonu yayınlandı. Yetkililer, bu sürümün son beta sürümü olduğunu ve kısa süre sonra iOS 13’ün tüm kullanıcılar için yayınlanacağını açıkladılar.

Yayınlanan beta sürüm, şirketin bu birçok yenilik içeren beta sürümünü tüm Apple kullanıcılara dağıtmadan önce değişiklikleri son kez test etmek amacıyla yüzbinlerce geliştirici tarafından deneniyor.

iOS 13’te Neler Olacak?

iOS 13’te onlarca farklı yenilik bulunuyor. Yeni gelen güncellemeyle birlikte Apple’ın fazla rağbet görmeyen pek çok uygulaması da geliştirilirken, bölünmüş ekran v.s. gibi telefon içi özelliklere de yeni özellikler geldi.

Apple’ın sabit uygulamaları arasında yer alan “Ev” uygulaması artık farklı geçiş animasyonlarıyla birlikte kullanılacak.

Apple Arcade isimli uygulama, Apple’ın yeni oyun abonelik sistemi olarak gelecek. Milyonlarca kişinin kısa sürede bu uygulamada yerini alması bekleniyor.

iOS 13 ile birlikte kamera ve bildirim işbirliği olacak. Artık kamera açılır açılmaz bildirim gelecek ve Güvenli Kayıt özelliğinin desteklenmediğiyle ilgili uyarıda bulunulacak.

Aynı zamanda bölünmüş ekran aktif edildiğinde, özelliğin aktif olduğuna dair de bir animasyon oluşturulacak ve kullanıcılar bunu her an görebilecek .

Apple’ın amiral gemilleri olan iPhone XS ve XR modellerinin kullanıcıları, video görüşmesi gerçekleştirirken göz temasını artırabilecek.

Apple’ın standart bir hal almış klavyesindeki işlem tuşlarının tamamı tekrardan tasarlandı ve mükemmel görünüme sahip oldu.

Ayarlar sekmesine girdiğinizde Gürültü Engelleme seçeneğiyle birlikte görüşme esnasında meydana gelebilecek her türlü gürültünün önüne geçilecek.

BİR CEVAP BIRAK