Ana sayfa Teknoloji iPad Pro’nun Tasarım ve Özellikleri Sızdırıldı!

iPad Pro’nun Tasarım ve Özellikleri Sızdırıldı!

115
0
PAYLAŞ

Geçen ay yeni iPhone modellerinin tanıtımını yapan Apple, büyük merakla beklenmekte olan yeni iPad ve Mac modellerini tanıtım kapsamına almamıştı. Son gelen raporlar kapsamında Apple tarafından, bu ayın sonuna kadar iPad ve Mac modellerinin tanıtılacağı büyük bir etkinlik yapılacak. Bugün ulaşan bir sızıntıya göre 2018 iPad Pro tasarımı sızdırılmış durumda.

Yapılan sızıntı beraberinde 12.9 inç ekranı bulunan iPad Pro’nun nasıl bir tasarımı olacağı sızdırıldı. Hemen aşağıda paylaşmakta olduğumuz görsele dikkatli bakılırsa bir önceki modellerde yer alan Touch ID’nin kaldırıldığı görünüyor. Bunun yerine iPad Pro’da Face ID geliyor.

Köşelerinde yuvarlık sağlanan 2018 model iPad Pro’nun tasarımı dikkat çekmekte. Yeni nesil iPad Pro’nun ekranı uçtan uca kullanılabilecek. Ekran kasa oranı geçmiş dönemlerde üretilen tabletlere göre daha fazla artırılacak.

2018 model iPad Pro modellerinin uçtan uca ekran tasarımının bulunacak olduğu, bugün sızdırılan bilgilerle tekrardan iletildi. Face ID için gerekli olan TrueDepth kamera sistemiyle birlikte piyasaya çıkarılacak olan 2018 model iPad Pro’da, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR ile aynı Face ID sistemi bulunacak. Bunların yanı sıra yeni iPad modelinin Face ID kurulum sürecide yine iPhone X ile aynı olacak.

Bu bilgilerin tamamı resmi kaynaklardan alınmayan sızıntı bilgilerdir. Yani gerçek olup olmadığı bilinmiyor. Fakat bu kadar yaygın bir şekilde sızan bir bilginin Apple yönünden şimdiye kadar her zaman gerçeği yansıttığını gördük.

Birkaç gün önce yeni iPad Pro’nun CAD çizimleri paylaşıldı. CAD çizimlerine dayanarak Face ID için gerekli olan bütün donanımlar cihazın üst çerçevesinde yer alıyor. Bunun yanında aynı zamanda anten çizgileri, arka tarafın iPhone 8 ile kullanımına başlanan camın tam tersine, metalden meydana getirileceğine bakmıştık.

İlerleyen süreç içerisinde iPad ve Mac modelleriyle ilgili daha fazla bilginin ulaşması beklentiler dahilinde yer alıyor. Düzenlenecek tanıtımın ise bu ay sonuna kadar düzenleneceği aktarılıyor.

Fiyat bilgisi, detaylı özellikleri v.s. bu ay sonuna kadar Apple tarafından resmi bir şekilde açıklanacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK