Ana sayfa Mobil iPhone 11 Modellerinin Üçünde de USB-C Yer Almayacak!

iPhone 11 Modellerinin Üçünde de USB-C Yer Almayacak!

149
0
PAYLAŞ

iPhone’un 2019 yılında çıkarılacak olan yeni modelleriyle ilgili son haberlerin neredeyse tamamı kullanıcıları oldukça üzdü. Ortaya çıkan yeni haber ise, iPhone 11 modellerindeki şarj meselesi oldu. iPhone’un yeni çıkarılacak olan söz konusu amiral gemileri, bağlantı olarak USB-C değil, Lightning girişi kullanmaya deavm edecek.

Apple, eylül ayı içerisinde gerçekleştirecek olduğu etkinlik beraberinde bu yılki iPhone modelleri hakkında duyuru yapacak. Güncel olarak isminin iPhone 11’mi yoksa iPhone XI’mı olacağı henüz belirlenmeyen söz konusu telefon kullanıcıları oldukça üzmüştü. Bu üzgünlüğün en temel sebebi ise tasarım.

Çok sayıda kişi iPhone tasarımlarının daha önceden çok daha güzel olduğunu, git gide bir gerileme meydana geldiğini ifade etti. Bu yılki tasarımdan dolayı neredeyse Apple’a kin kusan kullanıcıların çok büyük bölümü, bu yıl için yeni bir iPhone modeli almayacaklarını ifade etmişlerdi.

Bu kararın arkasında ise devasa kamera modülü ve kameranın haricinde pek de bir değişim olduğu söylenemeyecek tasarım bulunsa da kullanıcıları telefonları yenilemeye teşvik etmeyen tek unsur bu değil. Bunun yanı sıra bu yıl ki üretilecek olan iPhone’ların tekrardan telefon almak için geçerli sebepler sunmadığını da söylediler.

Bu sene tanıtımı yapılacak olan üç model iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’ın bir üst modeli olarak ortaya çıkıyor. Birbiriyle eşdeğer ekran teknolojisi ve aynı ekran çözünürlüğünü kullanmakta olan bu cihazlar, herhangi bir konuda gelişim göstermeyecek.

Gelişmeyen ve yıllardır değişmeyen özelliklere değinecek olursak Lightning girişi de yeni iPhone modelleriyle birlikte varlığını gösterecek. USB-C girişini bu yıl da kullanma tercihi göstermeyen Apple, kullanıcılarını bu konuda da üzdü.

Ortaya çıkan iddialarla birlikte iPhone modellerinde yeni bir Taptic Engine’ın kullanılacağı ifade edildi. iPhone’un bu yılki modellerinin tamamında 3D Touch yer alması sebebiyle ortaya çıktığı düşünülen söz konusu motorun nasıl özellikler getireceğiyle ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK