Ana sayfa Mobil iPhone 7 Plus Baştan Sona inceleme

iPhone 7 Plus Baştan Sona inceleme

156
0
PAYLAŞ
Apple iPhone 7 Plus özellikler
Apple iPhone 7 Plus özellikler

iPhone 7 Plus

Apple’un en çok merak edilen telefonu 7 Plus hakkında birçok soru soruluyor. Bizde yazımızda sizlere 7 Plus’ı tanıtarak bu soru işaretlerine az çok çözüm bulmanızı sağlayacağız. Belki size aktardığımız bilgilerden sonra telefonun fiyatının pahalı mı, yoksa normal mi olduğuna karar verebilirsiniz.

iPhone 7 Plus Ekran

iPhone 7 Plus’ın ekranının iPhone 6S Plus’la aynı olduğunu söyleyebiliriz. İki telefon arasında büyülük, piksel yoğunluğu ve çözünürlük bakımından herhangi bir fark bulunmuyor. iPhone 7 Plus’ın büyüklüğü 5.5 inç seviyesinde, telefonun çözünürlük oranı 1080*1920 piksel ve piksel yoğunluğu yaklaşık olarak 401 ppi seviyesindedir.

LG, Samsung, HTC ve Sony gibi büyük telefon markaları artı telefonlarında QHD çözünürlüğe geçiş yapmışken, Apple telefonundaki bu ekran tercihiyle daha çok onların takipçisi olduğunu hissettiriyor. Zaten iPhone 7 Plus’da bulunan birçok özellikte bunu hissetmeniz normal.

BATARYA

iPhone 7 Plus’da bulunan batarya iPhone 7’ye göre daha büyük diyebiliriz. Aynı zamanda iPhone 6S Plus’a göre de daha geniş bir kapasite sunulmuş. iPhone 7 Plus’da pil olarak 2900 mAh kapasitesinde bir pil tercih edilmiş ve bu pille tam günü çıkartabilirsiniz.

Yapılan testlerde iPhone 7 Plus tam şarj doluyken, sosyal medya kullanımı, adil kamera kullanımı, e-posta kontrolü, birkaç saat Spotify’dan müzik dinleme ve 1 saat oyun oynama civarında günü tam olarak tamamlayabiliyor.

KAMERA

iPhone 7 Plus’ı öne çıkaran en büyük özelliği kamerası diyebiliriz. Çift kameraya sahip olan iPhone 7 Plus oldukça dikkat çekiyor. Aslında çift kamera kullanılan ilk telefon iPhone 7 Plus değil daha önce LG, Huawei, HTC ve Honor markaları da çift kamera sistemini kullandı. Fakat 7 Plus’un özelliği iPhone’un ilk çift kameralı telefonu olmasıdır.

iPhone 7 Plus 4K video kaydı yapabilme özelliğine de sahip. Bu özelliğe ise 30 kare performansı sayesinde sahip oldu.

iPhone 7 Plus kamera ara yüzü ise herkesin alıştığı gibi oldukça basit bir ara yüz diyebiliriz. Sadece telefonunuzu kaldırıp, hedefleyip, basarak fotoğraf çekebilirsiniz. Aynı zamanda HDR özelliği de bizlere sunuluyor.

BİR CEVAP BIRAK