Ana sayfa Mobil iPhone 7 Plus Performans

iPhone 7 Plus Performans

123
0
PAYLAŞ
iPhone 7 Plus Performans
iPhone 7 Plus Performans

iPhone’un bütün telefonları genellikle performanslarıyla dikkat çeker. Bu telefonlar arasından iPhone 7 Plus’ın da bu konuda oldukça dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Yazımızda sizlere iPhone 7 Plus performansı hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki iPhone 7 Plus çok hızlı bir telefon olmuş. Bu yüzden hızlı bir telefon isteyen kullanıcılar iPhone 7 Plus’da sıkıntı çekmeyecek gibi duruyor.

iPhone 7 Plus’da Spotify’da müzik dinlediğiniz sırada, arka planda yer alan grafik bakımından güçlü oyunlar olsa bile bu oyunlar arasında ve Sptify’da rahat bir geçiş yapabilirsiniz. İstediğiniz bir işlemi yapmak istediğiniz zaman telefonda kesinlikle bir performans kaybı yaşanmıyor. Bunun ana sebebinin güçlü teknik kadrosu ve stabil çalışabilen işletim sisteminin emeğinin çok büyük olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone  7 Plus, iOS 10 işletim sistemiyle beraber geliyor. Telefon 4 çekirdekli A10 Fusion işlemciden gücünü alıyor. iPhone 7 Plus’ın iPhone 7’ye kıyasla daha geniş bir RAM kapasitesi olduğunu da söyleyebiliriz. Telefonun RAM’i 3 GB kapasitesinde. Ek olarak 6 çekirdekli grafik işlemcisi bulunan iPhone 7 Plus selef işlemcisi A9’a nazaran yüzde 50 oranında daha iyi grafik gücüne sahip.

Eğer iPhone 6 Plus sahibiyseniz sadece performans için iPhone 7 Plus’a geçmenize gerek yok. Çünkü yapılan testlerde iPhone 6 Plus ile iPhone  7 Plus arasında sadece ufak çaplı farklar olduğu söyleniyor. İki telefon arasında ortalama olarak yüzde 10 ile 20 arasında bir performans farkı bulunuyor.

Apple, iPhone 7’de özellikle ses açısında güzel değişiklik yaptı. Kulaklık girişi kaldıran Apple iPhone 7’de boşalan kulaklık yerine bir hoparlör ekleyerek belki de iPhone en fazla eksi puan alan açığını kapatmış oldu. iPhone 7 Plus’da çift kameranın yanı sıra çift hoparlör bulunuyor bu sayede telefon kullanıcılarına gerçekten çok etkileyici bir ses performansı sunuyor.

Bildiğiniz üzere iPhone’larda microSD kart desteği bulunmuyor. Bu yüzden telefonunuzda daha fazla veri barındırmak adına telefonun 32 GB’lık modeli yerine 128 ve 256 GB’lık modellerini tercih edebilirsiniz. Tabi tercih edeceğiniz modele göre telefona ödeyeceğiniz ücrette değişecektir.

BİR CEVAP BIRAK