Ana sayfa Gündem iPhone Fiyatları Düştü! Yeni iPhone Fiyatları Ne Kadar Oldu?

iPhone Fiyatları Düştü! Yeni iPhone Fiyatları Ne Kadar Oldu?

77
0
PAYLAŞ

Döviz kurlarının dengesiz ilerlemesi, çok yüksek miktarlara çıkmasıyla birlikte akıllı telefon ve bilgisayar gibi teknolojik ürünlerde kura bağlı olarak fiyat artışı meydana gelmişti. Yükselen kurların tekrardan düşmesi, fiyatlara da yansıdı. Apple Türkiye döviz kurlarındaki düşüşle birlikte indirim yaptı. Eylül ayında tanıtılan iPhone XS ve iPhone XR modellerinin ardından 1.5 aylık süre sonunda fiyatları düşürdü.

Sadece bu modeller için değil. Diğer iPhone modellerinde de indirime giden Apple Türkiye, iPhone fiyatları için en düşük fiyatı 4.499 TL olarak belirledi.

Yeni iPhone Fiyatları

  • iPhone 7 4.999 TL yerine 4.499 TL’ye düştü.
  • iPhone 7 Plus 6.299 TL yerine 5.699 TL’ye satılıyor.
  • iPhone 8 6.499 TL yerine 5.799 TL’ye düşüş gösterdi.
  • iPhone 8 Plus 7.499 TL‘den, 6.999 TL’ye geriledi.

Apple Watch Fiyatları da Düşürüldü!

Henüz geçen hafta satışa çıkarılan Apple Watch Series 4’ün fiyatlarıda düşüş gösterdi. Düşüşü yalnızca iPhone modellerinde yapmayan Apple Türkiye, bu kapsamda da Apple Watch alımlarını kolaylaştırdı.

Buna göre;

  • Apple Watch Series 4 38 mm modeli 3.499 TL yerine 3.099 TL karşılığında,
  • Apple Watch Series 4  44 mm modeli ise 3.749 TL yerine 3.299 TL karşılığında satılacak.

Yeniliklere Devam Ediyor!

Teknoloji firmaları arasında ilk sırada gelen markalardan olan Apple, iPhone modellerinde yaptığı gibi diğer tüm modellerinde muhteşem yenilikler yapmaya devam ediyor. Her modelinde farklı bir özellik ve donanımsal olarak gelişme yapan Apple’ın yeni ürünlerini tanıttığı etkinlikte iPad Pro, Macbook Air, Mac Mini modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi.

En çok dikkat çeken yenilik ve gelişme iPad Pro modelinde meydana geldi. Apple ile sabitlenmiş ekranın alt bölümünde ortada yer alan yuvarlak home tuşu sıra sıra iPhone modellerinden kaldırılmasıyla birlikte iPad Pro’dan da kaldırıldı. Tuşun kaldırılmasıyla birlikte söz konusu alan ekran olarak değerlendirildi ve uçtan uca ekran teknolojisi telefonda uygulandı.

Bu gelişmenin ardından iPad Pro, iPhone modellerine büyük oranda benzerlik gösterirken, uygulamalardan çıkmak için eskiden home tuşu kullanılıyordu, şuanda bu tuş olmadığı için ekranın altından yukarı kaydırmak yeterli oluyor. Note 8, Note 9 gibi Samsung’un yeni telefonlarında başlatılan bu Swipe özelliği iPad Pro’da da kullanılıyor.

BİR CEVAP BIRAK