Ana sayfa Mobil iPhone Hard Reset Atma İşlemi (Formatsız, Yeniden Başlatma)

iPhone Hard Reset Atma İşlemi (Formatsız, Yeniden Başlatma)

218
0
PAYLAŞ

Apple tarafından üretilen her ürünün bir gün başına bir sorun gelmektedir. Bu sorunlardan birçoğunu iPhone hard reset atma işlemi ile giderebilirsiniz. iPhone Hard Reset atma işlemi, iPhone’nuz donduysa ve herhangi bir şekilde kullanılmaz durumdaysa kullanılabilir, ya da ekranınız kapandıysa ve siyah ekran geliyor açılmıyorsa kullanılabilir. Yavaşladıysa da iPhone Hard Reset Atma İşlemi uygulayarak bu yavaşlıktan kurtulabilirsiniz.

iPhone Hard Reset atma işlemi çok basit olup sadece 2 tuştan meydana gelmektedir. iPhone’larda Hard Reset İşlemi yapmanız için hangi sorunların oluşması gerekir?

iPhone Hard Reset Neden Atılır?

  • Öncelikle hiçbir sorun olmadan da Hard Reset atabilirsiniz. Arkaplandaki uygulamaları kapatır ve performans noktasında iyileşme sağlayabilir.
  • Eğer iPhone’nuz şarj olmuyorsa
  • iPhone’nuz yavaş şarj oluyorsa
  • iPhone’nuz tamamen donmuşsa, kullanılmıyorsa
  • iPhone’nuzun ekranı kapanmış tekrar açılmıyorsa

Hard Reset işlemini uygulayarak bu sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Bazı durumlarda iPhone Hard Reset İşlemi işe yaramamaktadır. Bu konuda yapacağınız pek bir şey yoktur. Mecburen telefonunuzu yetkili serviste yaptırmak durumunda kalırsınız.

iPhone Hard Reset Atarken Dosyalar Silinir mi?

En çok yöneltilen sorulardan biri iPhone Hard Reset atarken dosyalar silinir mi? Oluyor. Hayır. iPhone’nuza Hard Reset işlemi uyguladığınızda dosyalarınıza kesinlikle zarar gelmez. Çünkü bu bir format işlemi değil, yeniden başlatma işlemidir. Telefonunuzu kapsamlı bir şekilde yeniden başlatır. Dosyalarınıza, fotoğraflarınıza, müziklerinize, daha da kısası telefon depolama alanında yer alan hiçbir veri iPhone Hard Reset işlemi kapsamında zarar görmez.

iPhone Hard Reset Nasıl Atılır?

3 adımda iPhone Hard Reset işlemi uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak iPhone’nuzda bulunan On / Off tuşuna basın. On / Off tuşuna basılı tutarken aynı zamanda telefonunuzun alt bölümünde yer alan “Home” tuşuna basılı tutun.
  • İki tuşa aynı anda basılı tutarak belirli bir süre beklemeniz gerekecek.
  • Ardından ise görüntü gidecek tamamen siyah ekran gelecektir. Elimizi hala tuşlardan çekmiyoruz. Apple Logosu geldiğinde elimizi artık tuşlardan çekebilirsiniz.

iPad Hard Reset Atma

iPad’ler için de hard reset atma işlemi iPhone’lar ile aynıdır. Güç düğmesine ve home butonuna basılı tutuyorsunuz. Apple logosu gelene kadar elinizi çekmiyorsunuz. Apple logosu geldiğinde elinizi tuşlardan çekebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK