Ana sayfa Teknoloji iPhone TV Nedir? iPhone TV Nasıl Kullanılır?

iPhone TV Nedir? iPhone TV Nasıl Kullanılır?

190
0
PAYLAŞ

iPhone TV Nedir, iPhone TV’ Ye Nasıl Bağlanılır?

Teknoloji devi Apple yeni ürünlerini Türkiye piyasasına sunmaya devam ediyor. Birbirinden güzel ve gelişmiş akıllı telefonları ile dikkat çeken Apple şimdi de Apple TV ile dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor. Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi ve hayatımızın büyük bir parçası gelmesi ile birlikte pek çok kullanıcının Apple TV’ye ilgi göstermesi bekleniyor. Özellikle iOS işletim sistemine sahip olan cihaz kullanıcıları için Apple TV pek çok imkanı sunuyor. iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefon ve tabletlerinizi artık birebir uyumlu olacak olan Apple TV ile bağlantılı olarak kullanabileceğiniz peki iPhone TV nedir ve iPhone Apple TV’ye nasıl bağlanır?

Apple TV Nedir?

Son teknoloji ürünü olan Apple TV düşündüğünüz gibi bir televizyon değil sadece küçük bir cihazdır. Bu cihazı uydulardaki decoder sistemine benzetebiliriz. Evinizdeki herhangi bir televizyona bu Apple TV kutusunu bağlayarak televizyonunuzu artık iOS işletim sistemine sahip olan bir Apple ürünü olarak kullanabileceksiniz. Apple TV iOS işletim sistemine sahip olduğu için iPhone modellerinin hepsi ile ve Apple ürünü olan tabletler ile sorunsuz bağlantı kurabilmektedir. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta hem Apple TV içerisindeki iOS yazılımı, hem de iPhone’daki iOS yazılımı güncel olmalıdır. Apple TV ile birlikte pek çok farklı işlem yapabilirsiniz. Bu işlemler iPhone üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm işlemler ile aynıdır ve aşağıdaki gibidir.

Apple TV ile Neler Yapılabilir?

  • Filmler ve TV Şovları (Diziler), Fragmanlar
  • Fotoğraflarımız (Fotoğraf Yayını)
  • Müziklerimiz (iTunes Match) ve Radyo
  • YouTube, Vimeo, Flickr, Podcast’ler
  • MLB, NBA, NHL, Wall Street Journal Live

iPhone, Apple TV’ye Nasıl Bağlanır?

  • Yukarıda yer alan Apple TV ile yapılabilecekleri gerçekleştirmek için öncelikle iPhone’u Apple TV’ye bağlamanız gerekmektedir. Adım adım aşağıdaki işlemleri uygulayarak cihazları bağlantılı hale getirmelisiniz.
  • Apple TV kutusunu açıyor ve bağlantıları gerçekleştirerek interneti aktif ediyoruz.
  • iTunes Store ayarlarına geliyoruz ve ülke olarak Türkiye’yi seçerek devam ediyoruz.
  • Apple TV’yi iTunes ile bağlantılı hale getirdikten sonra artık iPhone ile uyumlu hale gelecektir. iPhone menüsündeki tüm işlemleri Apple TV üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

iPhone TV (Apple TV) resmi websitesine gitmek için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK