Ana sayfa Mobil iPhone Xs Alanlar Dikkat! Şarj Sorunu Canınızı Sıkabilir…

iPhone Xs Alanlar Dikkat! Şarj Sorunu Canınızı Sıkabilir…

74
0
PAYLAŞ

iPhone Xs bu kez de batarya sorunuyla birlikte gündeme taşınmış durumda. iPhone Xs ve İphone Xs Max modellerini alarak kullanmaya başlayan müşteriler, telefonların şarjlarının çok kısa süre içerisinde tükendiği noktasında Apple’ı şikayet yağmuruna tuttular. Apple tarafından konuyla ilgili bir açıklama henüz gelmedi. Sorunu çözmek adına ne yapacağı ise büyük merak konusu olmuş durumda.

Apple tarafından Eylül ayında tanıtılan ve yine Eylül ayında satışa sunulan iPhone Xs ve Xs Max modelleri can sıkmaya büyük bir hızla devam ediyor. Batarya sorunu çıkmadan önce 2 modelde de LTE ve Wi – Fi bağlantı sorunları meydana geliyordu. Tam o sorunu atlattık derken, batarya sorunu meydana geldi. Apple tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmıyor. Forumlarda, uluslararası teknoloji sitelerinde Apple şikayet yağmuruna tutuldu.

Apple tarafından günümüze kadar üretilen tüm cihazlarda şarja taktığınız an itibariyle iPhone’un ekranı yanar ve şarj edildiğine dair bir icon belirir. Fakat çoğu iPhone Xs ve Xs Max’da böyle bir şey yok.

iPhone Xs sahiplerinin neredeyse %70’lik bölümü şarj cihazını taktıklarında tepki alamadıklarından şikayetçiler. Aynı zamanda ekrana iki kez tıklamazsanız, Xs ve Xs max şarjı kabul etmiyor.

Tüm iPhone Xs modellerinde olmasa da çoğunda bulunan bu sorun için Apple tarafından güncelleme yayınlanması talep ediliyor. iOS 12.1 sürümünün testleri için kolları sıvayan Apple’ın, bu hafta bitimine kadar iPhone Xs için 12.0.1 sürümünü yayınlanması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Bunlar tabi ki beklenti. Apple tarafı her zaman olduğu gibi sorunu büyük bir sorunmuş gibi algılamayıp güncellemeyi Kasım ayına sarkıtabilir. Bu durumda yapacak bir şey yok. Beklemeye devam etmek durumundasınız.

BİR CEVAP BIRAK