Ana sayfa Teknoloji İsrail’de bir şirket çalışanlarının maaşını Bitcoin ile ödemeye hazırlanıyor

İsrail’de bir şirket çalışanlarının maaşını Bitcoin ile ödemeye hazırlanıyor

66
0
PAYLAŞ

İsrail’de Spot.IM isimli sosyal ağ şirketi, çalışanlarının maaşını bitcoin ile ödemek için ruhsat bekliyor.İlişkili Haberler

  • Sokak sanatçısından Bitcoin’li duvar resimleri
  • Bill Gates’ten Bitcoin iddiası
  • Buffett: Bitcoin hiçbir şey üretmiyor
  • Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? (Bitcoin hakkında her şey)

İsrail’de bir sosyal ağ şirketi, çalışanlarının maaşını kripto nakit birimi Bitcoin ile ödemek için harekete geçiyor.

Spot.IM isimli sosyal ağ şirketi, çalışanlarının maaşını borsa değerlerinin doğru hesaplanması yoluyla piyasanın en yüksek hacimli kripto nakit birimi Bitcoin ile ödemek için İsrail Vergi Dairesi’nin iznini bekliyor.

Şirketin resmi temsilcisi Ital Bracha, şirketin çalışanına ödediği herhangi bir maaşın veya kârın vergilendirildiğini belirtirken, şirketin kripto nakit birimi ödemeleri için bir banka hesabı açacağını ve aylık maaşın Bitcoin yatırımına dönüştürülerek çalışanın hesabına yatırılacağını vurguladı.

Açıklamaya göre Bitcoin piyasasındaki dalgalanmalar durumu etkilemeyecek ve günlük Bitcoin fiyatının en yüksek ve en düşük paha ortalaması hesaplanarak borsa değeri olarak baz alınacak.

Bitcoin ile maaş almak istemeyen çalışanlar bunun yerine yasal nakit seçimlerini de kullanabilecek ve ayrıca çalışanlara maaşlarının yarısının Bitcoin yarısının yasal nakit ile ödenmesi seçeneği de sunulacak.

İsrail Vergi Dairesi, Şubay ayında kripto nakit birimlerini varlık olarak tanımış ve kripto nakit birimi yatırımı yapan kişilerin kapital kazanç vergisi ödemeleri gerektiğini duyurmuştu.

Spot.IM talebinin daire tarafından onaylanması durumunda çalışanlar, maaş olarak aldıkları Bitcoin’den kâr ettikleri sürece yüzde 25 vergi ödemek durumunda kalacak.

Şirketin İsrail operasyonlarından mesul Ido Goldberg, şirketin kripto nakit birimleri piyasalarını tamamen desteklediğini ve kripto nakit birimlerinin emniyet oluşturmak için şirketler tarafından yasal varlık olarak tanınmaları gerektiğinin altını çizdi.

CAMİDE BİTCOİN İLE ZEKAT DÖNEMİ

BİR CEVAP BIRAK