Ana sayfa Bilim Kara Girdap Çözümlendi!

Kara Girdap Çözümlendi!

197
0
PAYLAŞ

Bilim adamları tarafından Hubble teleskobu ile tespit edilen Neptün’deki kara ve gizemli girdabın ne olduğu sonunda çözüldü. Dünya’nın uzaydaki gözü olarak tanımlanan ve aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren Hubble teleskobu 16 Mayıs tarihinde farklı görüntüler yakalamıştı. Hubble teleskobu tarafından yakalanan görüntüler sonrasında Neptün’de kara bir girdap görülmüştü. Bu gizemli görüntülerin sonrasında pek çok insan açıklamalarda bulunmuştu. Ancak bilim adamları Neptün’de görülen gizemli kara girdabın sırrını açıklayarak farklı görüşlerin meydana gelmesinin büyük oranda önüne geçti.

Neptün’de Gerçekleşen Olaya Benzer Olaylar Görüldü
Neptün’de görülen kara ve gizemli girdap sonrasında bilim adamları tarafından yapılan açıklamada 16 Mayıs’ta gerçekleşen olayın ilk olmadığı açıklandı. Daha önce de benzer olayların yaşandığını belirten bilim adamları Neptün’deki gizemli girdabın daha önce 1989 ve 1994 yıllarında gerçekleştiğini belirtti. Neptün’de yaşanan olayın ise 3. bir olay olduğunu belirten bilim adamları yaşanan olayla ilgili telaşlanacak bir durum olmadığını söyledi.

Neptün’deki Kara ve Gizemli Girdap Neden Meydana Geldi?
Neptün’de meydana gelen kara girdabın ana nedeni yoğun gaz bulutlarının gezegenin atmosferine girmesi ve türbülansa uğraması bu durumun sonunda ise donup bir kütle oluşturup siyah bir girdap olarak gözükmesi gösterildi. Neptün Güneş’e en uzak gezegen olması ve soğuk bir gezegen olması nedeniyle bu durumların yaşanması normal olarak görüldü.

BİR CEVAP BIRAK