Ana sayfa Oyun Kholat Oynarken Korkacaksınız!

Kholat Oynarken Korkacaksınız!

120
0
PAYLAŞ

IMGN Pro isimli Polonyalı oyun geliştirme ekibinin yarattığı Korku ve Hayatta kalma tarzlarında olan Kholat, 2015 yılında Steam platformuna gelmiş ve bir çok oyun sever tarafından olumlu puanlar ve yorumlar almıştı. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Oyun gerçek bir hikayeden esinlenilerek yaratılmış. Esinlendiği olay ise “Dyatlov Geçidi Vakası” adlı bir korkunç bir olay. Bu sayede ekip oyun severlere oldukça sağlam bir korku vermeyi planlamış denebilir.

Dağların Gizemi Hala Çözülemedi
Oyunun konu edindiği şey ise Ural dağlarında gizemli bir şekilde kaybolan ve izlerine asla rastlanılamayan 9 kayakçı üzerine. Bu kayakçılar gecenin bir yarısı -30 derece soğukta çıplay ayaklarla çadırlarını yırtarak nereye gittiler?

“Kayakçılar bulunduklarında yüzlerinde turuncu lekeler vardı ve tüm kemikleri kırılmıştı” gerçekten korkutucu değil mi. Bu korkunun içine sizde katılacaksınız ve bu gizemli olayı çözmek için soğuk dağlarda uzun bir yolculuğa çıkacaksınız. Amacınız bu olayı açıklığa kavuşturmak. Bu sebeple oyunda istediğiniz her yere kolayca gidebiliyor ve sınır tanımadan tüm ipuçlarını toplayabiliyorsunuz. Hal böyle olunca oyunun bir açık dünya oyunu hissiyatı vermesi de normal. Kholat da tamamen savunmasız olduğunuzu söyleyebiliriz. Size yardımcı olacak bir adet pusula, harita ve el fenerine sahipsiniz. Ve sahip olduğunuz bir diğer şey ise kar yağışlı ve karanlık bir ormanda rüzgârın sesi.

BİR CEVAP BIRAK