Ana sayfa Mobil Kodak Akıllı Telefon Sektörüne Girdi!

Kodak Akıllı Telefon Sektörüne Girdi!

121
0
PAYLAŞ

Kamera dediğimizde aklımıza gelen birkaç büyük markadan biri olan Kodak, yeni telefonu Kodak Ektra ile teknoloji sektörüne geri dönüş yapıyor.Bu telefonun incelemesini yapacağımız makalemizde Kodak dediğimizde aklımıza gelen kameranın günümüz akıllı telefonlarının kameralarına nazaran çok daha iyi bir performans gösterebileceğini göreceğiz.

Teknik Detaylarıyla Yeni Kodak Ektra
Konumuz dev kamera markası Kodak olunca kameranın çözünürlüğünün yüksek seviyede olması gayet normal olsa da, günümüz akıllı telefonları ile kıyaslandığında en iyi performans gösteren kameralar arasında yerini alacağa benziyor. Yeni Kodak Ektra’nın kameraları, 21 MP arka ve selfie (öz çekim) yani ön kamerası ise 13 MP çözünürlüğe sahip. Telefonun arka kamerası için geliştirilmiş olan lens tıpkı fotoğraf makinesini andırmakta. Tam bir fotoğraf makinesi lensi olmasa da telefona kıyasla lensi büyük diyebiliriz. Ayrıca kamerasında çift ton LED flaş bulunan cihaz 4K video çekebilme özelliğine de sahip.

Cihazın diğer özellikleri ise şu şekilde:
-Boyutu 5” (inç) olan telefon 1080p (Full HD) çözünürlüğe sahip.
-3GB RAM ve 32GB ROM’a sahip olan cihaz son dönemde üretilmiş olan cihazlarla rahatlıkla kıyaslanabilir. 32GB ROM (Dahili Hafıza)’u yeterli görmeyen kullanıcılar içinse MicroSD kart desteği de unutulmamış.
-Cihazın bataryasıysa 3000mAh bataryaya sahip.
-Cihazın işletim sistemi ise Google’ın üretimi olan Android 6.0 Marshmallow.

Gelelim fiyatına; ürünün fiyatı Avrupa’da Kasım ayı içerisinde €499 fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Cihazın Türkiye’de satışa çıkacağı ise şu anda kesin değil.

BİR CEVAP BIRAK