Kripto Para Meclis Gündemine Geliyor! Kripto Para Yasalaşacak Mı?

Kripto Para Meclis Gündemine Geliyor! Kripto Para Yasalaşacak Mı?

Kripto para ile ilgili yeni düzenleme geliyor. Gelecek sene tüm kripto paralarının yasal hale gelmesi bekleniyor! İşte Kripto para ile ilgili yeni düzenleme!

Adından sık sık söz ettirmeyi başaran kripto paralar, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine de geliyor. Kripto paralar için yeni döneme geçiş planları yapılıyor. Geleceğin parası olarak görülen ve dijital ortamda kullanılan bu paralar için yasal ortamın sağlanması gündemde. Bu sayede hem kripto para ile alışveriş güvenli hale gelmiş olacak hem de kripto para dolandırıcılarının önü kesilmiş olacak. Çünkü son dönemde birçok kripto para şirketi milyonluk vurgunlar ile ortadan kayboldu. Ayrıca dengesiz bir kripto para piyasasının oluşması, ülke ekonomisine de zarar vermektedir. Tüm bu sebepler ülkemizi kripto para için yasal bir düzenleme yapmaya itmiştir. Zaten dünyada da birçok ülke bu adamı daha önceden atmaya başlamıştı. Peki kripto para meclis gündemine ne zaman gelecek? Kripto paralar ne zaman yasal hale getirilecek? İşte kripto paralarla ilgili gelişmeler!

Kripto Para, Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine Ne Zaman Gelecek?

Geçen hafta tatile giren ve 4 Ocak 2022 tarihe kadar tatilde olacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni yılda kripto para hakkında çalışmalar yürütecek. Henüz bir taslak bulunmadığı için yasanın içinde neler olacağı net olarak bilinmiyor. Ancak daha önce kripto para konusunda mağduriyet yaşamış kişiler, kripto para şirketi yöneticileri ve devlet büyüklerinin bir arada çalışma yaparak bazı önlemlerin alınacağı bekleniyor. Görüşmelerden sonra ise hazırlanan yasanın Türkiye Büyük Millet Meclisi onayına sunulması bekleniyor. Bu yasanın gelecek yıl içinde hazırlanması ve Meclis onayına sunulması bekleniyor. 

Kripto Para, Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine Ne Zaman Gelecek?

Kripto Para Yasası Dolandırıcılık Olaylarına Engel Olacak Mı?

Son yıllarda artan kripto para dolandırıcılıkları ülkeyi önlem almaya itti. Bu önlemler ile kripto dolandırıcılığına engel olunması bekleniyor. Ancak bu durumun nasıl olacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Ayrıca bu yasa sayesinde kripto paralardan vergi de alınması bekleniyor. Yani kripto para sahipleri, devlete belli bir oranda verdi ödemek zorunda olacaklar. Bakalım gelecek sene içine bizleri kripto para ile ilgili hangi gelişmeler bekliyor?

Kripto Para Yasası Dolandırıcılık Olaylarına Engel Olacak Mı?

Etiketler

Teknoloji