Ana sayfa Oyun Android Oyun Lara Craft Go Oyun incelemesi

Lara Craft Go Oyun incelemesi

126
0
PAYLAŞ
Lara Craft Go Oyun incelemesi
Lara Craft Go Oyun incelemesi

Lara Craft Go oyunu Hitman serisinin başarısından sonra Go serisisinin PlayStation’a taşınmış halidir diyebiliriz. Oyun ilk olarak PlayStation Experience’ta tanıtıldı. Tanıtımının hemen ardından PSN’de de yerini almayı başardı. Lara Craft Go oyunu tıpkı Hitman’de olduğu gibi oyunun ana maddelerini aynı çatı altında barındırıyor.

Lara Craft Go aslında bir mobil oyun olarak tasarlandığı için diğer PlayStation oyunlarına göre daha basit bir kontrol yapısına sahip. Lara Craft Go oyunu sıra tabanlı bir oynanış şeklne sahip. Siz bir adım ilerlerseniz çevrenizdeki düşmanlarınız ve objelerde sizinle beraber bir adım ilerleme kaydedecektir.

Daha önce Go serisinin herhangi bir oyununu oynadıysanız bu oyundaki grafiklere de aşinasınızdır diyebiliriz. Çünkü Lara Craft Go oyununun grafikleri de daha önce alışkın olduğumuz Go serisi oyunlarının grafiklerine benziyor.

Oyunda Lara Croft’un hareketlerine da ayrı bir ilgi gösterilmiş. Lara Croft diğer oyunlardaki karakterler gibi sadece oradan raya atlamıyor. Bazen havada takla atarken bazen kuğu gibi hareket edebiliyor. Aynı zamanda hiç beklemediğiniz bir sırada havalı hareketlerde sergileyebilir.

Lara Craft Go oyunu, Tomb Raider oyunlarında gördüğümüz gibi daha az aksiyon fakat daha fazla bulmacaya sahip. Yani bu oyunun aksiyon özelliğinin daha üst seviyede olduğunu hayal ettiyseniz ne yazık ki biraz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Lara Craft Go nasıl oynanır? Sorusuna oyunda önemli olanın ilk adımı atma kararını doğru vermeniz ve hedefinize güvenli ulaşmanız olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncular bunun için de genellikle silahlarına ihtiyaç duymuyorlar.

Lara Craft Go’yu incelediğimizde müzik ve ses kalitesinin de gayet iyi olduğunu gördük. Oyunda bazı bölümlerde belirli müzik geçişleri yapılarak oyun canlı tutulmaya çalışılıyor. Oyunda bölümler arasında tasarımsal olarak bakıldığı zaman bir bütünlük hakim diyebiliriz. Bu yüzden oyunda bir bölümü bitirdiğiniz zaman uzun bir yolculuk bitirmiş gibi hissedebilirsiniz.

Lara Craft Go ,diğer bulmaca oyunlarına benzer şekilde tekrar oynanabilirliği olmayan bir oyun. Bu yüzden kısa ömürlü diyebiliriz. Fakat oyunu bitirmek uzun bir sürenizi alacaktır. Yine de tekrar oynar mısınız bilmiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK