Ana sayfa Mobil LeEco’dan 5.7 İnç Ekranlı Telefon!

LeEco’dan 5.7 İnç Ekranlı Telefon!

255
0
PAYLAŞ

Çinli girişimci Jia Yueting tarafından 2004 Kasım’ında, Çin piyasasına kazandırılan LeEco akıllı telefonlar, günümüzde Avrupa’dan Amerika’ya değin onlarca ülkenin tercih ettiği devasa bir marka haline geldi. Henüz Türkiye’de pek bilinmese de, akıllı telefon teknolojisini kullanan kaliteli bir Çin malı akıllı telefondan bahsedebiliriz. Son 5 yılda, önemli ataklar yaparak akıllı telefon pazarının önemli aktörlerinden biri haline gelen LeEco, bir biri ardına amiral gemilerini tanıtmaya devam ediyor. Markanın son modeli ise, Yeni Le X850. Le X850, Çin’in bazı bölgelerinde en çok tercih edilen telefonların başında geliyor. Fiyat kalite endeksine göre, Çin’de yapılan bir kamuoyu çalışması sonucunda, LE X850, diğer devasa markaları geride bırakarak 3. oldu.

Le X850’nin en dikkat çeken özelliği, Qulacomm’un Snapdragon 820 işlemcisi. Çin’in en etkili sertifika kurumu olan TENAA’nın kayıtlarında, telefonun diğer özellikleri de sızdırılmaya devam ediyor. Le X850 akıllı telefonu, Qualcomm’un 2.15 Ghz güce sahip dört çekirdekli Snapdragon işlemcisinden güç almakta. Adreno 530 GPU, ekran ve grafik kartı bulunan bu telefonda, ekran parlaklığı ve görüntü kalitesinden söz etmek mümkün.

5.7 inç boyutu ile karşımıza çıkan Le X850, 4 GB Rami ile önemli bir avantaj sağlamanın yanında, 64 GB’lık dahili hafızası ile birlikte geliyor. 13 megapiksellik 2 tane arka kameraya sahip olan telefonun ayrıca ön kısmında selfielerinizi daha net çekebileceğiniz 16 megapikesellik kamerası bulunmakta. Telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyatı hakkında şu an net bir bilgi bulunmamakta.

BİR CEVAP BIRAK