Ana sayfa Mobil Lenovo K6 Note ile Samsung’a Rakip Oldu!

Lenovo K6 Note ile Samsung’a Rakip Oldu!

365
0
PAYLAŞ

Lenovo’dan müthiş hamle! Samsung’un darbe yediği Galaxy Note 7’nin ardından firmalar Note serisinde yeni büyük telefonlarını ard arda çıkardı. Geçtiğimiz ay Xiaomi bu yönde atılım yaparken şimdi de Lenovo yeni Note serisi telefonunu tanıttı. Samsung’un pazardaki kaybını değerlendirmek isteyen Lenovo, K6 Note modelini resmen satışa sundu.

Lenovo K6 Note telefonda bizleri 4000 mAh batarya karşılıyor. Telefonlarda en fazla dert yandığımız durum haline gelen bataryanın hızlı tükenmesi, K6 Note’da belki biraz daha geç olabilir. Tabi batarya değerinin yüksek olması yeterli olmayabiliyor. Lenovo’nun bu konuda iyi bir optimizasyon yapmış olması da gerekli.

Teknik Özellikler
Cihazın işlemcisine baktığımızda popüler 8 çekirdekli işlemci görüyoruz. Bunların dördü 1.2, diğer dördü ise 1.5 hıza sahip. Dahili bellek 32 ve 64 GB olarak üretilen cihazın belleğini MicroSD kartlar ile arttırmak mümkün. İki farklı donanımla satılacak telefonda 3 GB ve 4 GB ram seçenekleri mevcut.

5.5″ Ekran Boyutu!
Ekranın boyutunu merak ediyorsanız 5.5″ ekrana sahip Lenovo K6 Note, tam bir note serisine yakışır boyutlarda. Kamera detaylarında ise 16 MP arka kamera, 8 MP ön kamera bulunuyor. Kamera flaşı ise iki ayrı renk grubu ile işlevini yerine getiriyor.

Note serisi olduğuna aldanmayın. Aslında Lenovo bu cihazı üst sınıf telefonlara rakip olarak çıkarmadı. Orta düzey olarak düşünebileceğimiz telefonun düşük maliyetli olmasını gösteren en belirgin detaylar fiyatı ve işlemcisi. Snapdragon 430 işlemciyle gelen telefonun fiyatı sadece 720 Türk lirası. Cihaz şuan için sadece Hindistan’da satışa çıktı. Türkiye’ye gelirse tabi 720 TL olarak satılması mümkün değil. Vergilerle bu rakam 1000 lirayı bulabilir.

BİR CEVAP BIRAK