Ana sayfa Teknoloji Lenovo Katlanan Ekrana Sahip Tablet İçin Çalışmalarına Başladı!

Lenovo Katlanan Ekrana Sahip Tablet İçin Çalışmalarına Başladı!

116
0
PAYLAŞ

Katlanabilir ekran tüm üretici firmaların hayali gibi bir şey. Tüm firmalar bu hususta belirli adımlar altına imza attı. AR – GE süreçleri içerisinde verimli bulunmayan adımlardan dolayı pazara giren ve tutunabilen firma sayısı yok denilecek kadar azdı. Lenovo katlanabilir tablet için LG tarafından üretilecek ekran panellerini kullanacak.

Güney Kore’den gelecek olan yeni rapor, Lenovo’nun LG imzasıyla birlikte üretilen 13 inç katlanabilir ekran panellerini tabletleri üzerinde kullanacak olduğunu açıkladı. Olağanüstü bir şekilde Lenovo ve LG, ilk katlanabilir tableti pazara sunma amacıyla güçlerini birleştirdiler.

LG tarafından üretimi yapılan söz konusu katlanabilir ekrana sahip tablet, rakipleri içerisindeki en büyük olması ve katlandığında dokunmatik klavyesi bulunan bir dizüstü bilgisayar halini alması amaçlıyor. Teorik olarak 13 inç bir ekran katlandığı vakitte 9 inç boyutuna düşecek deniliyor.

Bu ekranların katlandığında küçülmesinden ve kullanıcı deneyimi noktasında düşüşten kaynaklı olarak LG Yetkilileri, katlanabilir bir panel için ekran sanayisinin dayanıklılığını ve kullanılabilirliğini dikkate alarak bir tabletin veya bir dizüstü bilgisayarın akıllı telefonlara kıyasla çok daha iyi olabileceğini iletti.

2019 yılının ikinci yarısında LG panellerinin seri üretimle birlikte Lenovo’ya tedariğinin yapılması planlanıyor. Bunun yanında aynı zamanda Samsung’un prototip akıllı telefonunda da yine 7.1 inç boyutunda katlanabilir bir panel yer alırken, Huawei ise 8 inç boyutunda katlanabilir bir telefon altına imza atıp, piyasaları sarmak için BOW ile çalışıyor.

İlk adımı kim atar, piyasada satış rakamlarını kim ilerletir ilerleyen zamanda görülecek.

BİR CEVAP BIRAK