Ana sayfa Mobil Lenovo Z5 Pro Ne Zaman Çıkacak? Resmen Açıklandı…

Lenovo Z5 Pro Ne Zaman Çıkacak? Resmen Açıklandı…

90
0
PAYLAŞ

Z5 ve S5 Pro modellerinin piyasada yer almasıyla birlikte piyasada Z5 Pro’nun çıkış tarihi merak konusu olmuştu. Firmanın CEO’su Chang Cheng tarafından gerçekleştirilen resmi açıklamayla birlikte Z5 Pro modelinin 2018 yılı Kasım ayının ilk gününde çıkacağı iletildi. Yani resmi çıkış tarihi : 01.11.2018

Bu duyurunun yanı sıra CEO, telefonun tasarımına yönelik bir takım fotoğraflarda ekledi. Kızaklı olduğu fark edilen Lenovo Z5 Pro, son günlerde trend telefon tasarımına uygun bir şekilde tasarlanmış gibi görünüyor.

Birkaç ayda Apple, Google, Huawei gibi firmaların tüm telefonları ekran – çerçeve bakımından yükselmeye başladı. Lenovo’da bu akıma katılan firma oldu. Z5 Pro’nun ekran – çerçeve oranı diğer tüm Lenovo modellerine kıyasla daha fazla.

Kızaklı olmasıyla birlikte öne çıkan Lenovo Z5 Pro’nun 2 farklı ön kamerası bulunuyor. Arka kamerası da ön kamerası gibi 2 adet. Fotoğraf çekimlerinde yapay zekadan destek alan Lenovo Z5 Pro, mükemmel fotoğraf deneyimi sunmak için elinden gelen her şeyi eksiksiz olarak yapmış. Parmak izi okuyucusuna ekranın üzerinde yer vererek çerçeveden tasarruf eden Lenovo, bu özelliği ilk defa Z5 pro modelinde deniyor.

Lenovo Z5 Pro Ne Zaman Çıkacak?

Lenovo Z5 Pro 1 Kasım 2018 tarihinde çıkacak. Yani yaklaşık 1 hafta sonra resmen piyasalarda görülecek. Telefonun TENAA sertifikaları sebebiyle çok kısa bir süre sonra fotoğraf ve özelliklerine kavuşulabilecek.

Z5 Pro’nun bir düşük modeli olan Z5, 6.2 inç ekranı bulunan bir cep telefonu olarak kendini gösteriyor. Z5’de kullanılan işlemci ise Snapdragon 636 olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Z5 modelinde 6GB RAM’de var. Kasma, donma gibi sorunların kesinlikle meydana gelmediği de Z5 kullanıcıları tarafından söyleniyor.

Aynı zamanda Z5’de biri 16, biri 8 MP olmak üzere 2 farklı arka kamera bulunuyor. Telefonda 1 adet ön kamera bulunuyor bunun da çözünürlüğü 8 MP. 3.300 mAh batarya kapasitesiyle günü rahatlıkla çıkarmanıza olanak tanıyan Z5, 280 $ satış fiyatıyla piyasalarda yerini aldı.

Z5 Pro’nun özelliklerinin daha iyi ve dolayısıyla fiyatının daha yüksek olması beklentiler dahilinde yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK