Ana sayfa Mobil LG G6’ya İris Entegresi!

LG G6’ya İris Entegresi!

122
0
PAYLAŞ

Güney Kore firması LG, yine aynı ülkeden dişli rakibi Samsung’u geçmek ve alternatif aktör olmak için, teknolojinin tüm şartlarını sonuna kadar kullanıyor. Son 3 yılda G serisi telefonları ile önemli bir atılım kazanan LG, yeni amiral gemisi LG 6 yı tanıtmayı heyecan ile beklerken, ortaya çok büyük bir iddia atıldı. Hem de, gelecek birkaç yılın önemli teknolojisi olmaya aday İRİS teknolojisi ile. LG G5’in henüz etkisi kalkmamışken G6 ile popüler olmayı hayal eden LG’nin bu teknolojiyi hangi boyutlarda kullanacağı ise henüz bilinmiyor. İris teknolojisinin LG için önemli bir kazanım olduğunu söylemek mümkün ama bu teknolojinin diğer markalardaki uyumunu yakalayıp yakalayamayacağı ise zaman gösterecek.

İris teknolojisi, son zamanların popüler teknolojisi. Öyleki daha önce bu teknolojiyi kullanan Apple, Samsung gibi dünya devlerinin yanında, Vivo ve Fujitsu da İris teknolojisini ürünlerinde kullanmakta.

İris teknolojisi, telefonlarda göz tanımlama sensörleri kullanılarak oluşturuluyor. 30 cm ile 50 cm mesafede kullanılabilen bu teknoloji sayesinde, güvenlik önlemi açısından avantaj sağlanmakta. Unutulan şifre ve desenlerin yerine daha sağlam ve kullanışlı olan bu teknoloji sayesinde, sizden başka kimse cihazınızı kullanamıyor. LG G6 da bu teknolojiyi kullanacak. Hatta sınırları zorlayarak mesafeyi 50 cm’ye kadar yükselterek.

BİR CEVAP BIRAK