Ana sayfa Bilgisayar MacBook Pro’ya SD Kart Tepkisi!

MacBook Pro’ya SD Kart Tepkisi!

120
0
PAYLAŞ

Apple firmasının önemli ürünlerinden olan Notebook serisi MacBook Pro ile ilgili son dönemlerde bazı gelişmeler oldu. Kullanıcıları tarafından büyük tepki ile karşılaşan Apple, geri adım atmamada diretiyor. Son olarak Apple üst düzey yöneticilerinden ve MacBook Pro yönetim kurulu başkanı Philip Schiller, konu ile ilgili tutumlarını, kendince bir takım sebeplere bağlayarak, aldıkları kararın arkasında duracaklarını ve kesinlikle geri adım atmayacaklarını duyurdu. Peki, Apple’ın diretmeye devam ettiği ve büyük bir tepki almasına rağmen vazgeçmediği karar ne ve bu kararın altında yatan gerçek sebep ne?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde bir takım dedikodular servis edilmeye başlandı. Buna göre, Apple firması bundan böyle MacBook Pro ürünlerinde SD Kart Okuyucu yuvası üretmeyecekmiş. Bunun nedenini ise, görsel olarak Notebookların zarafetinin bozulduğu söyleniyor.

Yani Schilleri’in ifadesi ile, SD Kart okuyucu yuvaları, SD kartlarının bir kısmını dışarıda bırakmakta ve bu da hem kullanıcılar tarafından rahatsızlık hissedilmesine neden oluyormuş hem de MacBook Pro’da sorunlara neden oluyormuş!!! Gerçek nedeni bu mu bilinmez ama, söylentilere göre, Apple, son zamanlarda istediği satışı gerçekleştiremediği için küçülmeye gitmek durumunda kalmış ve buna da MacBook Pro’da start vermiş durumda. Buna göre, bundan sonra Apple, bir çok ürününde, kalitesinden taviz vermemek şartıyla, bazı ihmal edilebilir özellikleri kaldırarak fiyat istikrarı sağlamayı hedeflemekte.

BİR CEVAP BIRAK