Ana sayfa Oyun Merakla Beklenen PlayStation 5 Kamuoyuna Tanıtıldı

Merakla Beklenen PlayStation 5 Kamuoyuna Tanıtıldı

308
0
PAYLAŞ

Beklenen an geldi.  Sony’nin Playstaion 5 oyun konsolu tanıtıldı. Covid-19 ve Amerikan vatandaşı bir siyahi olan George Floyd’un polis tarafından canice boğazı sıkılarak öldürülmesi sonucunda çıkan eylemler nedeniyle  yeni oyun konsolunun tanıtımını erteleyen  Sony, kararından 2 hafta sonra oyun konsolu PlayStation 5’i tanıttı. Bu yeni ürün bizlere neler sunuyor, yenilikler nedir, tasarımında ne gibi değişiklikler var gelin hep beraber yazımızda inceleyelim.

Sony, PlayStation 5’i resmen tanıttı, tanıtılan modelde şirketin bizlere sunduğu görsel de dikey şekilde konumlandırılmış PS5’in şeritlerinin siyah, gövdesinin beyaz ve ışıklarının ise mavi renkte olduğu gözlemleniyor. Şirketin farklı renk seçenekleri sunacağı tahmin edilmekle beraber Sony’nin bu yönde olumlu ya da olumsuz bir açıklaması bulunmuyor. PlayStation 5’in tasarımı ise bir oyun konsolu için ezber bozan nitelikte, post apokaliptik bir bilim kurgu filminden çıkmış gibi gözüken PlayStation 5’in tasarımı oyun severlerin en çok konuştuğu özellikleri arasında yer aldı.

Sony, oyun konsolunu yıl sonuna kadar satışa çıkaracağını duyurdu. Rakibi X-Box ile çıkış tarihi bir birine yakın olacak gibi gözüken PlayStation 5’in fiyatı hakkında ise şuan Sony tarafından yapılan kesin bir açıklama bulunmuyor. Sıkı konsol takipçilerinin tahminine göre ise PlayStation 5’in çıkış fiyatının 499 Dolar olacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de yakın zamanda resmi gazete de yayınlanarak uygulamaya konulan oyun konsolları için ek %50 gümrük vergisi ve TRT Katkı Payı gibi diğer vergiler de dahil edildikten sonra PS5’in fiyatının 6500 ila 7000 TL arasında satışa çıkması bekleniyor.

 

Tanıtım sırasında Sony’nin PlayStation 5’e entegre yeni ürünleri de tanıtıldı. Ürünler arasında PS5’in geliştirilen HD kamerası, farklı tasarımıyla ilgileri üzerine toplayan DualSense oyun kolu ve şarj standı bulunuyor.DualSense oyun konsolu şirketin açıklamasına göre artık bir çok teknoloji firmasının da ayak uydurduğu Type-C bağlantılı bir şarj yuvası ile geliyor. Bu haber son kullanıcıyı mutlu etti çünkü artık kullanıcılar telefonları,bilgisyarları ve diğer teknolojik aletlerini şarj ettikleri kabloları ile DualSense oyun kolunu da şarj edebilecekler. DualSense ayrıca üzerine entegre bir mikrofon ile geliyor. Bu mikrofon sayesinde artık kullanıcılar kulaklık takmadan da diğer oyuncular ile sesli iletişim kurabilecekler. Bir çok yeni özelliği ile ilgileri üzerine toplamayı başaran Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 yaz aylarında lansmanını yaparak ürününü son kullanıcıyla buluşturmayı hedefliyor. PlayStation 5 hakkında gelişmeleri yakından takip ederek siz değerli okuyucularımıza sunmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK