Ana sayfa Otomobil Mercedes Maybach S650 Sunuldu!

Mercedes Maybach S650 Sunuldu!

105
0
PAYLAŞ

Cabrio serisindeö nemli yeri olan ve özel tutkunu olan araçlardan biri Mercedes Maybach S650 yenilendi. Saatler öncesinde tanıtımı yapılan otomobil, dikkat çeken lansman rengiyle çok daha şık olarak gözlemlendi. Lüks oluşu 200 metre mesafeden belli oluyor diyebiliriz. Otomobile olan ilgi yüksek, alıcısı ise az olacak. Çünkü Mercedes Maybach S650’den sadece 300 adet üretileceği söylendi.

Az sayıda üretilmesinin altında önemli bir sebep yatıyor. O da fiyatı. Otomobil herkesin bütçesine uygun olmadığı için sayılı kişilerin alacak ve tercih edecek olması düşünülerek böyle bir karar alan Mercedes, dünyada 300 tane üretilip satılacağını ve seri üretimin olmayacağını bildirdi. 300 Rakamı ise fazlasıyla yeterli gibi. 260 Bin Pound ile satılacak aracın tüm stoklarının satılıp satılmayacağı bile şuanda meçhul.

Fiyatı da Tasarım Kadar Güzel!
Tasarım tartışmasız muazzam. mercedes çizgileri tamamı ile korunmuş. Arka kısım biraz eleştiri alsa da Mercedes bu tarz arka yapıyı çok sık kullanıyor. İç dizayna baktığımızda konforlu deri koltuklar var. Krem rengi zenginlik ve lüksün rengi diye düşünürsek Mercedes bu renkleri es geçmemiş.

Tabi aracın maliyeti dudak uçuklatıyor. 260 Bin Pound kulağa belki düşük gelebilir fakat bunu yurt içerisinde dahil ederek satın almaya kalktığımızda bu rakamın 1,5 Milyon liranın üzerine çıkacağını bilmenizi isteriz. Araca en fazla ilginin Arap iş adamları tarafından gelmesi bekleniyor. Özellikle Mercedes’e olan ilgileri bir yana cabrio araçlar için fazlaca tercih edilen kesim diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK