31 Aralık 2021 18:30 Güncelleme : 31 Aralık 2021 18:02

Metaverse Aleminde Sonunda Beklenen Oldu! İlk Arsalar Türkiye’den Satıldı!

Metaverse Aleminde Sonunda Beklenen Oldu! İlk Arsalar Türkiye’den Satıldı!

Metaverse aleminde ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Bu kez de sanal alemde arsalar satılmaya başlandı. Türkiye'den nereler satıldı? İşte detaylar...

Dijital dünya olarak bilinen Metaverse alemi, adından söz ettirmeye devam ediyor. Sanal alemde oyunlar oynandı, yemekler yapıldı, geziler düzenlendi ama böylesi daha önce ne görüldü ne duyuldu. Bu kez Metaverse aleminde arsa satışı yapıldı. İnsanlar kapış kapış sanal alemde arsa almaya başladı. Üstelik bu arsaların büyük bir bölümü Türkiye şehirlerinden alındı. Türkiye’de yaklaşık olarak 20 bin parsel arda Metaverse aleminde satılarak rekor kırıldı. İnsanlar henüz bu kavram hakkında ne bilgi sahibi olmasalar da fırsatçılar çoktan harekete geçti.
Metaverse adını son dönemde Facebook ile daha çok duyar olduk. Çünkü ünlü sosyal medya şirketi, ismini değiştirerek Meta yapmıştı. İnsanlar yeni ismi araştırmaya başladıklarında ise geleceğin kendisi olarak nitelendirilen Metaverse ile karşılaştılar. Buna ek olarak pek çok teknoloji şirketi çağa ayak uydurmaya başladı ve geleceğin kendisi olan Metaverse dünyasına giriş yaptı. Önemli yatırımlar yapan şirketler, yatırımların karşılığını almak için sanal alemde çeşitli etkinlikler düzenledi. Arsa satışlarına basıldığında ise beklenen karşılığın çoktan alındığı anlaşılıyor. 

İstanbul, Metaverse Arsa Satışlarında İlk Sırada Yer Alıyor!

Metaverse aleminde arsa satışlarında en çok ilgiyi gören şehir İstanbul oldu. Ülkemizde toplamda 20 bin parsel arsanın satıldığı açıklandı. Bunların yaklaşık olarak 11 bin tanesinin İstanbul ilinde olduğu öğrenildi. İlin çeşitli semtlerinden satılan arsaların fiyatları, tıpkı gerçek alemde olduğu gibi birbirinden farklı oldu. İstanbul’un gözde semtleri yine yüksek fiyatlara alıcı buldu. Örnek vermek gerekirse, gerçek hayatta Beşiktaş semtinden ucuz arsalara sahip olan Bağcılar semti, sanal alem Metaversede de ucuza satıldı. Bağcılar semtinde satışa çıkarılan arsalar yaklaşık olarak 135 liraya satılırken, Beşiktaş semtinde satılan arsalar ise 500 liraya satıldı. Şehrin en güzel yerlerinde de boş yer kalmadı. Metaverse aleminde yer almak isteyen vatandaşlar tüm arsaları hızla satın aldılar. Bu arsaların gelecekte el değiştirmesi ve tüm şehirlerdeki arsaların da satılması bekleniyor. Arsaları satın alan kişilerin ise sanal alemde neler yapacakları merak ediliyor.

İstanbul, Metaverse Arsa Satışlarında İlk Sırada Yer Alıyor!

Etiketler

Teknoloji  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış