Ana sayfa Mobil Mobil Trafik Beklenenden Hızlı Artıyor!

Mobil Trafik Beklenenden Hızlı Artıyor!

87
0
PAYLAŞ

Bilgisayarların günümüzde değerinin azalmasının en büyük nedeni, mobil cihazlar olarak gösterilmekte. Gelişmişlik düzeyi yüksek ülkelerde, artık bilgisayarlar birçok sektörde hatta evlerde, ya paslanmayı bekleyen bir yere atılmakta ya da geri dönüşüme verilmektedir. Çünkü, artık bilgisayarların yerini, daha hızlı, daha az masraflı ve daha kullanışlı olan cep telefonları ve tabletler aldı denebilir.

Bunun önümüzdeki yıllarda tüm dünya tarafından kabul edilmesi de an meselesi. Yapılan birçok araştırmada, artık bilgisayarların ihtiyaç olarak ortadan kaldırıldığı sonucunu görebiliyoruz. Amerika’da yapılan son Araştırma anketinde, bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasını doğru buluyor musunuz sorusuna, Amerikan halkının %90’ı “Hayır” cevabını veriyor. Ve araştırmanın devamında sorulan, mobil cihazlar mı bilgisayarlar mı sorusuna ise, %99’u mobil cihazlar yanıtını veriyor.

Bilgisayar kullanımı 1997-2009 yılları arasında %65 iken, bu rakam şu anda %42’ye kadar düşmüş durumda. Aralarında, Lüksemburg, Singapur, İrlanda ve İspanya gibi ülkelerin bulunduğu araştırmada, mobil internet kullanımı %90’lara ulaşmış durumda. Tablet ve akıllı telefonların, mobil internet trafiğinde bu kadar söz sahibi olması, sosyal medyanın anlık iletişim mecburiyetinden de kaynaklanıyor olduğuna inananların sayısı da bir hayli yüksek. Çünkü, kişiler, her an iletişim kurmak istedikleri için bu aletleri yanlarından ayırmıyor ve interneti yoğun kullanmak zorunda kalıyor.

BİR CEVAP BIRAK