Ana sayfa Bilgisayar Monster Abra A5 ve A7 Yeniden…

Monster Abra A5 ve A7 Yeniden…

169
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin notebook markası olmasına rağmen büyük bir çoğunluğun bilmediği hatta ismini belki de ilk defa duyduğu Monster, 2000 yılında seri üretime başlamıştır. Monster markasının modelleri arasında olan Abra, Semruk, Tulpar gibi modeller, Türk mitolojisinde yer alan yaratıklardan esinlenerek isimlendirilmiş modellerdir. Monster marka dizüstü bilgisayarlar, günümüzde çokça kullanılan toplama parça masaüstü bilgisayarlarının notebook versiyonu olarak bilinir. Piyasadaki en iyi marka ve modeldeki parçaların toplanması ile oluşturulmuş Monster, bazı Türk menşeli yazılımlar ile birlikte tüketicilere sunulmaktadır.

Monster, daha çok yüksek performans gerektiren alanlarda kullanılmakta. Çizim, grafik ve mühendislik alanlarına hitap eden yüksek performanslı Monster markasının en önemli modeli ise Abra. Abra geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülmüş ve Monster bilgisayar markası çatısı altında en çok satan model olarak tarihe geçmişti.

Monster Abra A5 ve A7 modelleri yoğun talep üzerine tekrar piyasalarda. Hem de en iyi kalite ve performansa sahip olarak. Abra A5 ve A7 yeni nesil i7 İntel Core 6700 HQ işlemciye sahip. 4 GB DDR5 Nvidia GeForce GTX960M ekran kartına sahip olan Monster Abra, 8 GB DDR4L işlemci kitine sahip. Bu işlemci kiti ise 2400 Mhz güce kadar performans sağlamakta. 240 GB SSD kart depolama alanına sahip bilgisayarın en dikkat çeken özelliği ise mat LED ekrana sahip olması. 15.6 ve 17.3 inçlik 2 ekran seçeneği sunulan Monster Abra A5 ve A7 bilgisayarlara 3.399 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK