Ana sayfa Oyun Mount Blade İle İhracat Rekoru!

Mount Blade İle İhracat Rekoru!

285
0
PAYLAŞ

İsveç’li yayıncı Paradoks İnteractive’nin dağıttığı Türk mühendislerce geliştirilen Mount&Blade, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Alman ve ABD’li bilişim uzmanları ile karakter ve arena geliştirmede ortaklıktan sonra, Dünya’nın en çok oynanan 100 oyunu içerisine giren Türk yapımı oyun, en fazla hasılat kazandıran Türk yapımı oyun olarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Armağan Yavuz’un yapımcı koltuğunda oturduğu ve TaleWorlds tarafından tüm Dünya’ya servis edilen bu oyun, özellikle Avrupa ve Uzakdoğu’da en çok oynanan oyunların başında geliyor. Önceleri sadece PC’lerde Windows işletim sistemi destekli olan Mount&Blade, şimdilerde diğer tüm oyun platformlarında da oynanabiliyor. Playstation ve XBOX oyun platformlarında da sık sık görmeye alıştığımız oyunun son güncelleştirmelerden sonra 3D boyutlu olarak VR gözlük uyumu ile de oynanabilir hale gelmesi, oyunun popüler olmasına katkı sağlamış durumda.

Zirveyi Ele Geçirdi!
Mount&Blade’in ihracat şampiyonu olması, diğer Türk yapımı oyunlar için de ciddi bir fırsat doğurdu. Türk oyun sektörüne umut veren oyunun, diğer oyun firmalarına katkı sağlaması, ülkemizin oyun sektörüne büyük kazanımları olacaktır. Zira, şu anda Dünya’da oyun sektörü 150 milyar dolara dayanmış durumda. Her ne kadar “Aslan Payı” ABD ve Japon oyun firmalarında olsa da, son zamanlarda Türk yapımı oyunlar da varlığını iyiden iyiye hissettirmiş durumda.

Mount&Blade, çıktığı günden beri 7 milyon kopya satmış durumda. Bu satışların sadece %4’ü ülkemizde olması, ihracat adına önemli bir kazanım.

BİR CEVAP BIRAK