Ana sayfa Bilim NASA’dan Evrene Yeni Ses Gönderimi!

NASA’dan Evrene Yeni Ses Gönderimi!

112
0
PAYLAŞ

Nasa’nın uzay aracının Jüpiter’e giriş yapmasıyla bütün gözler Nasa uzay aracı Juno’ya çevrildi. Nasa tarafından büyük bir sevinçle karşılaşılan olay sonrasında Juno tarafından bazı seslere ulaşıldı. Jüpiter’e giriş yapan uzay aracı Juno Jüpiter gezegenine ait manyetosferinden bazı sesler iletti. Jüpiter zorlu bir atmosfere sahip olan gezegenlerden biridir. Bu nedenle zorlu bir yolculuğa çıkan Nasa uzay aracı Juno hiç kolay olmayan bir görev için yola çıktı.
Büyük bir başarı göstererek Jüpiter’e ulaşmayı başaran Juno Güneş sisteminin büyük gezegeninin güçlü manyetik alandan meydana gelen manyetosfer tabakasına giriş yaparak büyük bir başarıya imza attı.

Jüpiter Manyetosfer Tabakası
Nasa uzay aracı Jüpiter’in güçlü tabakası olan manyetosfer tabakasına giriş yaptı. Bu tabakada güçlü manyetik etkilere rastlanıyor. Manyetik alanda sayısız parçacıklar serbest bir şekilde dolaşabiliyor ve Jüpiter gezegeninin büyük gaz kütlelerini Güneş ışığından korumaya yardımcı oluyor. Juno adlı uzay aracı bu manyetik alandan geçiş yaparken her 2.5 cm2’lik alanda 16 parçacık ile çarpıştığı belirtildi.

Juno Jüpiter’deki Zorlu Görevinde Sesler Kaydetti
Nasa uzay aracı Juno emin adımlarla Jüpiter’de ilerlemeye devam ediyor. Jüpiter gezegeninin manyetik alanı ile güneş rüzgarlarının çarpıştığı bölgede bazı sesler de kaydetmeyi başardı.
Uzay aracı Nasa Jüpiter’deki yolculuğuna devam ediyor ve orada yer alan sesler hakkında evrene mesaj yolluyor.

BİR CEVAP BIRAK