Ana sayfa Bilim Nasa’dan Şok Edici Yeni Gezegen Açıklaması Geldi

Nasa’dan Şok Edici Yeni Gezegen Açıklaması Geldi

78
0
PAYLAŞ
nasa keşifleri

Dünya üzerinde keşifleri ile en çok dikkat çeken ve bilim meraklıları tarafından da çeşitli uygulamalar ile her gün takip edilmekte olan Nasa, bu defa ortaya çıkarmış olduğu keşifle bütün bilim dünyasını şok etmeyi başardı. İşte Nasa Keşfi..

Nasa: Birkaç Gezen Daha mı Var?

Nasa tarafından dün yapılmış olan açıklama, dünyaya benzer birkaç gezegenin daha olduğu ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Pek çok kişinin bildiği üzere Nasa uzun br süredir Trappist adı verilen, güneş sisteminden oldukça uzak bir sistemde çalışmalarını sürdürüyor. Burada çeşitli çalışmalar yürütmekte olan Nasa yakın zaman içerisinde bununla ilgili bir açıklama yapacağını da belirtmişti. Nihayet Nasa tarafından beklenen açıklama geldi. Nasa yapmış olduğu açıklaması ile beraber, dünyaya benzer yaklaşık 7 gezegenin daha keşfedildiği bilgisini verdi. Bu haber şimdiden dünya üzerinde şok etkisi yarattı. Pek çok kişinin bu haberi konuştuğu dikkatleri çekti. Aynı zamanda sosyal medyada da yapmış olduğu açıklamasıyla TT olmuş olan Nasa, adından uzun bir süre daha söz ettireceğe benziyor.

Keşfedilen gezegenler dünyaya mı benziyor?

Discovery Doodle adı erilmiş olan uygulama ile de tüm kullanıcıların bunu görebilmesi mümkün kılınmış. Bu uygulama saysinde teknoloji meraklıları kolay bir şekilde bu gezegenleri de görebilecek. Nasa ayrıca yapmış oldukları açıklamada, bu gezegenlerin pek çok özellikleri yönüyle dünyaya benzediği bilgisini verdi. Yakın zamanda keşfedilmiş olan Titan’ın dünya benzerliği ile oldukça dikkat çekmiş ancak burada yaşamın mümkün olmadığı bilgisi de kullanıcılarla paylaşılmıştı

Nasa’nın bu yeni keşfi ile birlikte, dünya üzerinde pek çok kişi de aynı soruyu sormaya başladı. Baka bir güneş sisteminde yaşamın var olup olmadığı gerçeği en çok merak edilen detaylar arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK