Ana sayfa Gündem Netflix Kullanıcı Sayısıyla Rekor Kırdı!

Netflix Kullanıcı Sayısıyla Rekor Kırdı!

70
0
PAYLAŞ

Netflix her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya büyük bir hızla devam ediyor. Ünlü dizi film şirketi NetFlix, 2018 yılı 3. çeyrek raporları sonucunda rekor kırmış bulunuyor.

2018 yılının 2. çeyreğinde plan ve hedeflerin gerisinde kalan NetFlix’in yönetim kadrosunun nasıl bir yol izleyeceği, büyüme için neler yapacağı basında ve birçok yayın organında konuşuluyordu.

Geleneksel yayın anlayışını devam ettiren medya devletleriyle ve bunun yanı sıra Amazon gibi dünya devi şirketlerle yarış içerisindeki Netflix, barındırdığı içerikle daha fazla para yatırma yoluna gitmişti. 2018 yılının sonlarına doğru NetFlix’in içerik yatırım miktarının toplam değerinin 8.000.000.000 $’a yükselmesi planlanıyor.

Yatırımcılar tarafından “altın yumurlayan kaz” olarak görülen Netflix, kullanıcı sayısında artışa gitmek için birçok yola başvuruyor. İçeriklerine daha fazla para harcama kararı alan ve kalitesinde her geçen gün bir tık daha artış sağlamak isteyen NetFlix’in daha fazla kullanıcıyı bünyesinde barındırarak bu finansmanın altından kalkarak rekabette öne geçebileceği iletiliyor.

Şirketin 3.çeyrekteki büyüme rakamlarının açıklanmasıyla birlikte yaklaşık olarak 4 Milyar $ toplam büyüme yakalandı. Aynı çeyrek içerisinde elde edilen kar ise bu kapsamda 403 Milyon $ oldu. Bu rakamlar ise %34’lük büyüme demek oluyor.

Yapılan bilgilendirmelerin ardından NetFlix’in New York borsası üzerinden işleme açık olan hisse senetlerinin değeri 346.40 $ değerine ulaşmış durumda. İşlem hacmi ve hisse senetlerinin değeri dikkat kapsamına alındığında şirket değerinin yaklaşık olarak 154 Milyar $ olduğunun altı çizildi.

NetFlix Nedir?

NetFlix dünyaca ünlü bir dizi izleme sitesidir. Ödüllü diziler, belgeseller, filmler ve çok daha fazlası NetFlix bünyesinde bulunmaktadır. Netflix’te tek bir reklam bile izlemeden sınırsız dizi izleme keyfi bulunmaktadır. Bu sayede kesintisiz film ve dizi izleyerek muhteşem derecede keyif alacaksınızdır.

NetFlix, tek bir dizi veya film barındırmamakta olup, binlerce farklı içeriği bulunmaktadır. Yani 7 gün 24 saat 20 yılda izleseniz tamamını bitiremezsiniz. Bu yüzden keşfedilmeye açık, her zaman yeni bir şeyler bulunan bir platform olmaktadır. Ayrıyeten NetFlix bünyesinde her ay düzenli olarak kesinlikle dizi, film veya program eklemesi yapılır ve yeni çıkan her şeyin duyurusu NetFlix kullanıcılarına iletilir.

BİR CEVAP BIRAK