Ana sayfa Teknoloji Nintendo Wii Son Buluyor!

Nintendo Wii Son Buluyor!

98
0
PAYLAŞ

Japonya’nın köklü elektronik şirketlerinden Nintendo’nun ürettiği yeni nesil video oyun konsolu Wii U, anlaşılan o ki, artık üretilmeyecek. 8 GB ve 32 Gb’lık depolama seçenekleri ile karşımıza gelen Wii U, video oyun severler için önemli bir oyun konsolu olmakla birlikte bazı platformlarda oynanamayan oyunlar için de önemli bir alternatif oluşturmaktaydı.

Japonya’da ortaya atılan bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Teknoloji devlerinin rakip olarak gördükleri bu şirketin aslan payından vazgeçip, Wii U’yu kaldırması, bazı teknoloji devlerinin iştahını kabartmış gibi görünüyor. Zira, önümüzdeki yıllarda, Apple ve Samsung’un video oyun konsolu üreteceğini geçtiğimiz günlerde duymuştuk. Bu gelişmenin, Apple ve Samsung hisselerine küçük çapta ve kısa zamanda bir etkisi oldu ama bundan sonra ne olacağını ise, kesin bilgiler paylaşıldıktan sonra hep birlikte göreceğiz.

Nintendo’nun önümüzdeki Cuma son kez Wii U üreteceği söyleniyor. Bu söylentinin ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz ama görmezden gelinecek gibi görünmediğini de söyleyebiliriz. Bu söylentideki en önemli şey ise, Switch adlı yeni oyun konsolu gösteriliyor. Switc’in Wii U’ya göre daha kaliteli ve daha çok özellik barındıracağı da ifade ediliyor. İkisinin aynı zamanda piyasada olmaya devam mı edeceğini yoksa yola sadece Switch ile mi devam edileceğini zaman gösterecek. Wii U’nun geride bıraktığımız 4 yılda Dünya genelinde sadece 13 milyon satıldığını düşünecek olursak, Nintendo’nun bu kararı almasına hak vermek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK