Ana sayfa Mobil Nokia 3310 Ne Zaman Çıkacak?

Nokia 3310 Ne Zaman Çıkacak?

194
0
PAYLAŞ

Bir zamanların efsanesi Nokia 3310’un, yenilenmiş yapısıyla telefonseverlerin karşısına çıkacağı tarih ve satışa sunulacağı fiyat açıklandı. 

 

Dünya çapında 160 milyon satışla telefon satış rekorlarını elinde bulunduran Nokia 3310, yenilenmiş yapısıyla meraklıların karşısına çıktı. 2000’li yıllarında başında yaşayanlar için heyecan verici olan bu haber, bizi de heyecanlandırdı açıkcası.

Teknoloji fuarlarında boy gösteren ve bazı ülkelerde ön satışa sunulan yeni Nokia 3310’ın Türkiye’de satışa çıkacağı tarih ise Nokia Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırçuval açıkladı.  Yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak diyen Kırçuval, Nisan ayından sonra Nokia‘nın satışa sunulacağını bildirdi.

Nokia 3310’ın Satış Fiyatı Ne?

Avrupa’da 49 Euro fiyatıyla satışa sunulacak olan yenilenmiş Nokia 3310‘un Nisan’dan sonra raflardaki yeri alması bekleniyor.  Türkiye pazarında da satış grafiğinin yüksek olanacağı beklenen efsanenin, Türkiye’de ise kaç TL’den satışa sunulacağı net olarak açıklanmadı.

Diğer telefonların Avrupa ve Türkiye fiyatları kıyaslandığında, yenilenmiş Nokia 3310’un Türkiye’de 400-450 TL aralığında satışa sunulması tahmininde bulunabiliriz.

Yenilenmiş Nokia 3310’un Özellikleri Neler?

2000’li yıllara damgasını vurmuş olan Nokia 3310, yenilenmiş haliyle daha hafif ve ince bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Lacivert, sarı ve yeşil renk seçenekleriyle karşımıza çıkacak olan efsane, 2.4 inç QVGA ekrana sahip olacak. Eski telefonda kamera olmasa da, bu seriide 2 MP arka kamera bulunacak. Telefon micro SD kart desteği de taşıyor.

Asıl efsane konu ise telefonun içinde Snake isimli yılan oyunu da yüklü olarak satışa sunulacak. Bir devrin elinden düşürmediği bu oyun ile nostalji de yaşamış olacağız.

Nokia’nın  tuşlu telefonlarında görülen özellik, bu telefonda daha da ön plana çıkıyor. Bu özellik ise bekleme ve konuşma süresi. 30 gün bekleme, 22 saat ise konuşma süresine sahip yenilenmiş Nokia 3310, batarya avantajıyla da yine adından sıkça söz ettirecek.

 

BİR CEVAP BIRAK