Ana sayfa Mobil Nokia 6 özellikleri

Nokia 6 özellikleri

123
0
PAYLAŞ
Nokia 6 özellikleri
Nokia 6 özellikleri

Geçmişin dev telefon firması Nokia, akıllı telefonlara ayak uyduramayınca piyasadan çekilmişti. Şimdi ise tamamen yeni bir akıllı telefonla gelen firma çıktığı gün büyük bir yankı oluşturmayı da başardı. Android işletim sitemi kullanılan telefon şuan için sadece Çin’de satışa sunuldu. Çin’de satışa sunulduğu gün içerisinde de tükendi. Bu yüzden beklenenin karşılandığı söylenebilir.

Nokia uzun yıllar boyunca çoğu insanın ilk telefonuydu. Fakat firma Microsoft’a satıldıktan sonra duraklama dönemine girdi. Özellikle Windows Phone özelliği ile gelen Lumia telefonların kullanıcılar tarafından pek tercih edilmemesi ve sevilmemesi Microsoft’u Nokia’yı elden çıkarmaya itti. Bir zamanların en büyük telefon firmasının yeni sahibi ise HDM Global şirketi oldu ve 5.5 inçlik alüminyum gövdeli ve Android 7.0 Nougat’a sahip Nokia 6’yı duyurdu. Nokia 6’nın özelliklerine bakıldığı zaman çok ön planda bir telefon olmayacağı belli oluyor. Fakat Nokia’yı özleyen kişiler için bu telefon oldukça çekici gelebilir.

NOKİA 6 ÖZELLİKLERİ

Nokia 6 özellikleri hakkında daha önce herhangi bir bilgi verilmemişti. Bir anda duyuruldu ve satışa sunuldu. Telefonun özellikleri hakkında şunu söyleyebiliriz ki kendi klasmanında beklentilerin altında kalan bir telefon. Telefonun en dikkat çekici yanı 5.5 inç ve 1080p ekrana sahip olmasıdır. Cep telefonları için işlemci de çok önemlidir. Telefonun işlemcisi ise 4 çekirdekli Qualcomm SnapDragon 430 ile desteklenmiş. Ayrıca Nokia 6 4 GB RAM’a sahip. Dahili depolama alanı ise 64 GB ve microSD kart yuvası bulunuyor. Bu yüzden 64 GB bana yetmez derseniz microSD ile de destekleyebilirsiniz.

Nokia 6’nın özelliklerinin en dikkat çekenlerinden birisi ise Dolby Atmos ses sistemi kullanımıdır. Ses sistemi olarak Dolby Atmos kullanılması telefonun seviyesini yükseltenlerden birisi olarak görülüyor. Karşımıza donanım anlamında dört dörtlük bir Nokia telefonu çıkmayabilir. Fakat şirket kullanıcılarına olağanüstü pil ömrü ve grafik performansı için söz veriyor. Nokia 6’nın bazı özellikleri eksik gibi görünse de ortalama bir kullanıcı ve fazla beklentisi olmayan birisi için oldukça kullanışlı bir telefon olabilir. Telefonun şuan da Çin pazarındaki fiyatı 894 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK