Ana sayfa Mobil Nokia’dan Yeni Akıllı Girişim!

Nokia’dan Yeni Akıllı Girişim!

110
0
PAYLAŞ

Cep telefonu tarihinin en önemli markalarından biri olan Nokia, akıllı telefon pazarında kendini 2017 yılına hazırlıyor. Yeni nesil cihazlara pek fazla ayak uyduramayan, çıkarttığı denemeleri ile başarılı olmayan Nokia, 2017 yılı için farklı hazırlanıyor. Alınan bilgilere göre Nokia, telefon sektöründe önemli girişimlerde bulunarak üst segmentte telefonlar üretecek. Samsung ve Apple gibi önemli markaları tehdit edecek özellikleri sunmayı planlayan Nokia’nın bu girişimi, geç kalınmış bir düşünce olarak görülüyor.

Yıllardır giriş seviyesi telefonlarla yetinen ve Asya pazarında varlığını sürdüren Nokia, herkesin bildiği bir marka olmasına rağmen bu markanın etiketini kullanamadığı için tepki de almıyor değil. Geçmişte yanına yaklaşamayacak markaların günümüzde çok ileri gitmesi, Nokia’nın strateji hatasını da gösteriyor. Fakat dev marka artık bu durumdan sıyrılacak.

İlk Telefonu Göründü!
2017 Yılında yeni girişimlerini sunacak olan Nokia’nın yeni telefonlarından birinin ise görünmesi dikkat çekti. Bugün ortaya sunulan görüntüler, sosyal medya ve teknoloji platformlarında yankı buldu. 5.2″ Ekran boyuna sahip yeni cihazın tasarımı da sade ve şık. Eski günlerine döneceğini düşünen kesim ise her geçen dakika artıyor. Servis edilen yeni cihazdan görüntüler şuan için tatmin edici.

nokia-2017

Şu an servis edilen ilk cihazın tam model ismi bilinmese de orta segmente ait bir cihaz olduğu söyleniyor. Sadece orta segmentle yetinmeyeceği ise biliniyor. Üst sınıf cihazlar üreterek pazarda belirgin şekilde varlığını hissettirecek olan Nokia, suya ve toza dayanıklı, yüksek işlemci hızına sahip cihazlar sunacak.

Bugün görüntülenen telefonun ne zaman resmiyet alacağı henüz bilinmiyor. Aslında Nokia hala kapalı kutu diyebiliriz. Çünkü bu söylentileri netleştirecek bilgiler henüz resmi şekilde açıklanmadı. Nokia’nın akıllıca girişimlerinin Şubat ayında ortaya çıkması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK