Ana sayfa Mobil Oppo A57 Görücüye Çıktı!

Oppo A57 Görücüye Çıktı!

151
0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarına bir yeni telefon daha. Orta sehmente güçlü bir aday olarak gelen Oppo A57, her ne kadar orta segment için üretilse de üst segmentte yer alan markaların satışlarını etkileyebilir. En büyük handikap ise markanın bilinirliğinin henüz istenilen düzeye gelmemesi. Hala ülkemizde ve bir çok ülke içerisinde ismini duyurabilmiş değil. Sadece teknolojiye yakın olanların bildiği markanın reklam için de önemli adımlar atması gerekecek gibi.

Kamera Özellikleri Ön Planda!
Çin’de kurulan fakat merkezi şuan için Amerika’da olan Oppo, Apple’ın izinde gidiyor. Yeni çıkardığı A57 modeli ile de bunu belirgin şekilde bizlere yansıtıyor. Özellikle uygulanan tasarım, bize çok önemli farklılıklar sunmuyor. Oppo A57’nin öne çıkan özelliklerinden bahsedecek olursak ilk değinmemiz gereken nokta cihazdaki kamera özellikleri. Selfie çekmeden yapamayanlar 13 MP ön kamera ile daha yüksek kalitede fotoğraflar elde edebilecek. Arka kameranın kaç MP olduğunu merak ediyorsanız yanıt 16 MP.

Tabi sadece kamerasından bahsedersek haksızlık etmiş oluruz. Telefonda 32 GB dahili belleğin yer aldığı açıklandı. Ram kapasitesi ise 3 GB. Modelin renkleri ise biraz zorlayıcı. Ön yüzü beyaz olan telefonun arka kısmında iki farklı seçenek yer alıyor. Bunların biri altın rengi olurken diğeri ise pembe. Pembe olan model ismi roze gold olarak geçiyor.

Android 6.0 İle Gelecek!
Orta segment cihazlarda kullanılan Android 6.0 Marshmallow, Oppo A57’de de yer alacak. Aslında Oppo, bu modelini çıkarmadan önce Android 7 işletim sistemine sahip olacak bir telefon sunması bekleniyordu. Fakat bu gerçekleşmedi. Güncellemesini alır mı bilinmez fakat bu durum yenilikçi teknoloji severler için dezavantaj olarak görülüyor.

Telefon hakkındaki soru işaretlerinin başında ise satışı gerçekleşecek ülkeler geliyor. Çin ve ABD’de satışa çıkacak olan telefon diğer ülkelerde yerini alır mı bilinmiyor. Bu zamana kadar Oppo Türkiye pazarında pek yer almadı. Fakat ismini duyurmak istemesi nedeniyle artık daha fazla pazara ve ülkeye açılması gerektiğini bildiğini düşünürsek belki de Oppo A57 ile tanışma imkanımız olur.

BİR CEVAP BIRAK