Ana sayfa Mobil Oppo Yeni Marka Başvurusunda Bulundu!

Oppo Yeni Marka Başvurusunda Bulundu!

107
0
PAYLAŞ

Son zamanlarda ortaya çıkan ve muhteşem popülerlik kazanan Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, “FinShell” adındaki bir fikri mülkiyet dosyasıyla birlikte Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne başvuruda bulundu. İsimden de anlaşılacağı üzere bir kılıfla ilgili olan bu iism, Oppo’nun yeni telefon kılıfları üreteceğine dair mesaj veriyor.

Oppo, 2019 yılının başlarında tamamen yeni ve sıradışı “Oppo Reno” isimli bir akıllı telefon serisi çıkararak yeni bir amiral gemi oluşturdu. Köpekbalığı Yüzgeci tasarımındaki ön kamerasıyla birlikte dikkat çeken Oppo, kızaklı kamera benzeri bir tasarım gibi dursa da önceki telefonlara göre oldukça farklı ve yenilikçi ve yine oldukça modern bir tasarımla gelmişti.

Çinli şirket, Oppo Reno isimli telefonları çıkarmasının sonrasında seriye yeni eklentiler getirmek için hazırlıklarına devam ediyor. Telefonları için bir kılıf yapma arzusunda olan Oppo, EUIPO’ya bir dosya gönderdi.

9/35/36/42 sınıfındaki “FinShell” isimli fikri mülkiyet dosyası, akıllı telefon kılıfı, akıllı telefon kalıbı, ekran koruyucusu açıklamalarıyla birlikte resmi sitede yerini aldı. Türkçeye yüzgeç koruyucu veya yüzgeç kabuğu olarak geçebilecek olan FinShell isimli Oppo’nun bir kılıf çıkaracağı açıkça ortaya çıkmış oldu.

Tabii ki Oppo Reno serisi telefonların hangi modellerinin kılıfları edinip edinmeyeceği de yine meçhul. Örnek olarak ön kamerası ekrandaki damla çentik üzerinde bulunan Oppo Reno Z’nin böyle bir kılıfı almasının asla mümkün olmayacağını belirtebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK