Ana sayfa Bilim Ormanda Bulunan Çift Başlı Geyik Araştırma Konusu Oldu!

Ormanda Bulunan Çift Başlı Geyik Araştırma Konusu Oldu!

217
0
PAYLAŞ

Geyiğin keşfi sonrası derhal mahalli ilim insanlarına konuyla ilgili bilgi verildi. Geyik ekolojisti olarak çalışmalarını yürüten Gino D’Angelo, konuyla ilgili şunları söyledi: “İnanılmaz bir keşif ve oldukça ender görülebilecek bir olay. Öyle ki, bunun ne kadar ender gerçekleşen bir vaziyet olduğuyla alakalı rakam dahi veremem. Senede on milyonlarca hayvan doğup ölüyor ve öyle görünüyor ki vahşi doğada keşfetmediğimiz bir sürü şey var.”

Yapışık ikizlik durumu, vahşi doğada pek de görülen bir şey değil. Nitekim bu anomali, daha çok ehlileştirilmiş hayvanlarda görülüyor. Koyun ve inek gibi hayvanlarda sık yaşanan bu duruma dair vahşi doğada 1671 yılından beri sadece 19 olay saptandı. Bu 19 vakadan ise sadece 5’inde geyikler yer alıyordu.

Bir Ilim Kurgu Efsanesi; Dünya Üzerinde İnsan Nüfusu Yok Olursa Ne Olur?

Burada ilginç olan, varlığı sadece 2 sene önce keşfedilmiş bir tür olan ak kuyruklu geyikte böyle bir vaziyet görülmesi. Zaten varlığı yeni keşfedilen bir türe dair böyle bir olay saptanması, ilim insanlarını epey şaşırttı. Geyiğin cesediyle ilgili çalışmalar, halen Minnesota Üniversitesi laboratuvarlarında devam ediyor. Yukarıda gördüğünüz MRI taraması da bu araştırmanın ürünü. 

BİR CEVAP BIRAK