Otomobil Fiyatlarına İndirim Gelecek Mi? Ünlü Otomobil Firması Doğuş Otomotiv Açıkladı! İşte Detaylar!

Otomobil Fiyatlarına İndirim Gelecek Mi? Ünlü Otomobil Firması Doğuş Otomotiv Açıkladı! İşte Detaylar!

Ünlü otomotiv devi Doğuş Otomotiv, araba fiyatları ile ilgili açıklama yaptı. Araba fiyatlarının inip inmeyeceği ile ilgili bakın neler söylendi!

Döviz kurunda yaşayan düşüşten sonra insanların zihninde otomobil fiyatlarında da düşüş olur mu sorusu belirmeye başladı. Özellikle sıfır ya da ikinci el araç almak isteyenler, indirim haberlerine kulak kabartmaya başladılar. Geçtiğimiz haftalarda dolar kurunun 18 lirayı, euro kurunun 20 lirayı görmesi ile birlikte otomobil firmalarından zam haberleri ardı ardına gelmişti. Ancak daha sonraki haftada yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Türk Lirası korumalı sistemi açıkladı ve dolar bir gün içinde 11 liraya, euro ise bir gün içinde 13 liraya kadar düştü. Bunun üzerine otomobil firmaları bu kez indirim haberini yapmaya başladı. Ancak gelen indirimin henüz tatmin eder bir seviyede olmadığı aşikar. Doğuş Otomotiv bünyesinde CEO görevini üstlenen Ali Bilaloğlu, otomobil fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu. Bilaloğlu, araçlarda indirimlerin devam edip etmeyeceği ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Doğuş Otomotiv CEO’su tarafından yapılan o açıklamalar!

Döviz Kuru Böyle Giderse Fiyatlar Düşmeye Devam Edecek!

Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu ile yapılan röportaj sonrasında otomobil fiyatları ile ilgili olumlu sinyaller alındı. Döviz kurunun bu şekilde devam etmesi halinde otomobil fiyatlarında düşüşün yaşanacağı ifade edildi. Ancak gelecek olan indirimlerin oranları hakkında kesin bir şey söylenmedi. Çünkü otomobil firmalarının kendi fiyat politikaları çerçevesinde indirim yaptıklarını bildirdi. Örneğin; ülkemizde üretilen ve yerlilik oranları yüksek olan otomobillerde daha yüksek oranda indirimlerin yapılırken, ancak yurt dışında üretilen ve yerlilik oranı az olan otomobillerde daha az indirim yapıldığını vurguladı. Fakat sonuç her ne olursa olsun indirimlerin bu şekilde devam edecek olması sıfır araç ya da ikinci el araç almak isteyen vatandaşların yüzünü güldürmeye yetecek gibi görünüyor. Yeni yıla girmeden ve yeni yıla girdikten sonra otomobil firmalarının tekrar fiyat listelerini güncellemeleri bekleniyor. Doğuş Otomotiv yetkilisinden gelen bu açıklamaların ne kadar doğru olduğu çok yakın bir süre sonra hep beraber göreceğiz! İndirim haberleri gelirse yine bu sayfadan ilan edeceğiz!

Döviz Kuru Böyle Giderse Fiyatlar Düşmeye Devam Edecek!

Etiketler

Otomobil