Ana sayfa Sağlık Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

92
0
PAYLAŞ
sağlık sigortası

İnsanlar yaşamları boyunca kendilerini güvende hissetmek için çeşitli sigorta şirketleri gibi kurumların güvence veren fırsatlarından yararlanıyorlar. Sadece kendileri değil aynı zamanda çocuklarının da yararlanmaları için her sene gerek işverenlerin çalışanları için gerekse diğer insanların bireysel olarak sigorta şirketlerine tonlarca para aktarımı sağlanıyor.

Bu güvencelerin en önemli tarafını da özel sağlık sigortaları oluşturuyor. Özel sağlık sigortası yaptıran insanlar birçok konuda diğer insanlara göre öncelikli ve avantajlı bir duruma geçiyor.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamında Neler Var?

Özel sağlık sigortası kapsamında çok detaylı maddeler bulunuyor. Özel sağlık sigortası hastalık ya da kazan gibi durumlar karşısında ortaya çıkan masraflardan ve zararlardan sizleri koruyor. Bu masraflar ve zararlardan oluşabilecek her türlü olumsuz durum karşısında haklarınızı gözeterek büyük maliyetler altından kalkmanıza yardımcı oluyor.

Özel sağlık sigortası kapsamında tedaviler iki farklı şekilde karşılanıyor. Ayakta tedavi garantisi ve yatarak tedavi garantisi olmak üzere hizmet sunuluyor. Ayakta tedavi sigortası doktor muayenesi, ilaçlar, röntgenler, tahlil ve fizik tedavi gibi süreçleri karşılıyor. Bunun yanında yatarak tedavi ise hastanede kalmanıza neden olacak durumları, kemoterapileri, ameliyat masraflarını ve radyoterapi gibi durumları karşılıyor.

Bu sigorta kapsamında birçok sağlık kuruluşundan para ödemeden faydalanma şansınız bulunuyor. Bedelleri yüksek olan bazı tedavi süreçlerinde ve yüksek fiyatları olan ilaçlarda para ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu sigortayı yaptırdığınız takdirde birçok hastanede ve sağlık kuruluşundan hizmet alma şansınız oluyor ve her zaman sağlığınız konusunda bir güvenceniz oluyor.

Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Özel sağlık sigortası kapsamına birçok insan grubu girmektedir. Artık yeni doğan bebekler de bu sigortadan yararlanabiliyorlar. En yüksek yaş sınırı olarak 56-65 yaş sınırı konulmuş olsa da çalışan bireyler aileleri için bu sigortadan onların da yararlanmasını sağlayabiliyorlar.