PlayStation 4 oyun konsolunuz her an kapanıp bir daha çalışmayabilir! Korkunç iddia!

PlayStation 4 oyun konsolunuz her an kapanıp bir daha çalışmayabilir! Korkunç iddia!

PlayStation 4 adlı cihazda bulunan bir pilin ömrünün eğer bitmesi halinde önemli bir sorun oluşacağı ortaya çıktı.

PlayStation 4 sahibi iseniz bu haberimizi lütfen dikkatle okuyunuz. Masaüstü bilgisayarlarda da bulunan ve saat pili olarak bilinen donanım PS 4 sahiplerinin başına büyük işler açabilir.

Pandemi oyun sektörünü bir tek olumlu anlamda etkiledi diyebiliriz. Evde canı sıkılan vatandaş oyunlara sardı. Gece gündüz oyun oynayan PS 4 sahiplerine üzücü bir haber geliyor.

Lance McDonald isimli bir hacker bu pillerin önemli sorun oluşturacağını iddia etti. İddiaya göre PlayStation 4 cihazlarında bulunan ve bios bilgilerinin korunmasını sağlayan pil bittiğinde cihaz kullanılamaz hale gelecek.

Bunun amacı kullanıcıların konsolun saatini değiştirerek kupa ve puan almalarını engellemek. Ancak bu durum beraberinde çok büyük bir sorunu getiriyor. Konsolun pili biterse konsol kullanılamaz hale geliyor.

Sony açıklama yapmadı

Bu konu ile ilgili Sony cephesinden henüz bir açıklama gelmedi. Yani henüz bu konu ile ilgili yapılan bir şikayet yok. Bu da demek oluyor ki PS kullanıcıları henüz bu pili bitirmedi.

Bios pil olarak bilinen ve masaüstü bilgisayarlarda da kullanılan bu pillerin ortalama 5-6 yıl ömürleri olduğu biliniyor. Bu piller tarih, saat ve benzeri temel bilgilerin saklanması için kullanılıyor. 

Etiketler

Oyun  
Melek BİLGİÇ

Teknoloji delisi