PlayStation 5 sahiplerine teknik servis yolu göründü! Sony'nin bu olaydan başı ağrıyacak! Şimdi ne olacak?

PlayStation 5 sahiplerine teknik servis yolu göründü! Sony'nin bu olaydan başı ağrıyacak! Şimdi ne olacak?

Çıkması büyük bir sabırsızlıkla beklenen PS5lerde beklenmedik bir olay ile karşılaşıldı. DualSense'te yaşanan drift problemi yüzünden PS5 sahiplerine teknik servis yolu göründü.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında çıkan ve büyük bir sabırsızlıkla beklenen oyun konsolu PS5 sahiplerine teknik servis yolu göründü. PS5lerde beklenmedik bir olay ile karşı karşıya kalındı. DualSense'te yaşanan drift problemi yüzünden PS5 sahiplerine teknik servis yolu göründü. Sony'nin bu olaydan çok fazla başı ağrıyacak gibi duruyor.

PlayStation 5 alan oyuncular şikayetlere başladı. Oyuncular koldaki yani DualSense'teki sorundan dolayı şikayet etmeye başladı. Nintendo Switch'teki Joy-Con'larda yaşanan Drift problemi şimdi de DualSense'i etkiledi. Analoglar çekme yapıyor. Üstelik bu şikayetler 10 gibi bir kullanım sonucunda geliyor. Bu hata ile oyunda siz analogları ellemeseniz bile karakteriniz hareket ediyor veya kamera dönüyor.

Sony açıklama yapmadı

Oyunları fena halde etkileyen bu olay sebebi ile Sony henüz bir açıklama yapmadı. Ancak onarım ya da değişim yapması planlanıyor. Yüksek ihtimalle Sony, DualSense'te sorun yaşayan oyuncular için bir onarım veya değişim programı başlatacak.

Türkiye'de görülmedi

Bu bahsettiğimiz sorun Avrupanın çeşitli yerlerinde ortaya çıktı ancak henüz Türkiye'de görülmedi. Hangi partide bu sorun yaşanıyor henüz bilinmiyor.

Etiketler

Oyun  
Melek BİLGİÇ

Teknoloji delisi